TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Otváracie hodiny počas Veľkej noci mnohí obchodníci upravia. TU si Slováci nakúpia kedykoľvek!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Otváracie hodiny počas Veľkej noci mnohí obchodníci upravia. TU si Slováci nakúpia kedykoľvek!

Lucia Bihuncová
15. apríla 2025
Potraviny, supermarket, ceny potravín, potravina
Ilustr. obr. | Zdroj: Depositphotos
Zdieľať

Obchodníci čakajú v posledné dni pred veľkonočnými sviatkami tradičný nápor v prevádzkach. Nakupuje sa nielen na veľkonočný stôl, ale aj do „zásoby“, nakoľko obchody budú počas sviatkov zatvorené. Niektoré reťazce preto pred krátko pred sviatkami predĺžili svoje otváracie hodiny. Na Slovensku však nájdete aj prevádzky, v ktorých sa dá nakupovať neobmedzene. Ide o takzvané nonstop prevádzky.

Štandardné prevádzky budú mať zatvorené počas troch sviatočných dní. Konkrétne v piatok 18. apríla, v nedeľu 20. apríla a v pondelok 21. apríla. TV Markíza preto zisťovala, ako si môžu Slováci nakúpiť tesne pred sviatkami a ktoré reťazce pristúpili k zmene otváracích hodín.

Otváracie hodiny počas Veľkej noci

Podľa bežných otváracích hodín budú pred sviatkami fungovať predajne reťazca Terno a Kraj. Cez sviatky zostanú štandardne zatvorené. Ostatné reťazce uvádzajú, že svoje otváracie hodiny mierne pozmenia. Napríklad Kaufland otváracie hodiny predĺži a zákazníci si tu nakúpia od 6:30 do 21:30 h. Platí to po počas najbližšej stredy, štvrtka a soboty. Hovorkyňa Kauflandu však upozornila, že táto zmena sa netýka prevádzok Bratislava Avion a Bratislava Danubia. Pre ne platia otváracie hodiny obchodného centra.

Neprehliadnite

Lidl
Lidl má pre Slovákov veľkú novinku. Zmení každú jednu predajňu
Biedronka
Hrozbu vojny pociťuje aj Biedronka. Predáva evakuačný batoh a TOTO v ňom nájdete
Qualcomm
Qualcomm potvrdil, že môže spoločnosti Huawei predávať svoje čipy

Tesco bude mať svoje prevádzky pred sviatkami otvorené štandardne a v sobotu otvorí brány svojim zákazníkom už o 6:00 h. Predĺžené hodiny ponúkne Slovákom aj Lidl. Vo štvrtok a sobotu otvorí o 6:30 h. Ako doplnil reťazec, výnimkou je viac ako 20 predajní, preto treba sledovať otváracie hodiny pre jednotlivé predajne. A to na oficiálnom webe reťazca alebo v mobilnej aplikácii.

Nonstop predajne

Ako sme naznačili, štandardné reťazce musia byť počas sviatkov zatvorené, avšak Slováci majú možnosť nakúpiť v nonstop predajniach. Tie sa aktuálne nachádzajú na viacerých miestach v rámci Slovenska. Nonstop predajne má k dispozícii COOP Jednota. Automatizované predajne, kde sa zákazník obslúži sám, sa nachádzajú v Šalgočke, Šali, Nových Zámkoch, Handlovej, Rabči, Senici, Prievidzi, Šuranoch a Sládkovičove. Štandardné predajne COOP Jednota budú počas Veľkej noci zatvorené, ale podľa zistení portálu tvnoviny.sk, v sobotu COOP Jednota vybraným predajniam predĺži otváracie hodiny.

Billa uvádza, že predajne bude mať otvorené v štandardných hodinách, avšak tento reťazec spolupracuje aj s čerpacími stanicami OMV, na ktorých zákazníci môžu navštíviť predajne VIVA BILLA. Tieto predajne sú otvorené nonstop a 365 dní v roku. Výber potravín je, samozrejme, v zmenšenom formáte predajní obmedzený, no zákazníci tu nájdu všetko základné. Napríklad čerstvé pečivo, ovocie, zeleninu, mlieko, jogurty, maslo, olej, sladkosti, šunku aj salámy. Po celom Slovensku je takýchto predajní zhruba 45. Ak sa teda Slováci rozhodnúť nakupovať aj počas veľkonočných dní, majú niekoľko možností.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Vodičský preukaz, kód 78
EÚ natvrdo: Kto nechce prísť o vodičský preukaz, musí splniť dôležitú podmienku
10. augusta 2026
Vlastníctvo áut má skončiť: Budeme si ich prenajímať, navrhli sumu 149 eur mesačne
9. augusta 2026
EÚ, Slovensko
EÚ praskli nervy: Prikázala Slovensku, aby sa podvolilo, inak budú problémy
11. augusta 2026
Peniaze, penzisti, dôchodok, 13. dôchodok, rodičovské dôchodky, dôchodková prognóza
Dôchodky chcú zvýšiť hneď 2-násobným tempom. Dovoľuje to zákonná výnimka
10. augusta 2026

Najnovšie články

  • EÚ zmení spôsob, akým platíme. Spraví tak už o 3 roky (čo treba vedieť)
  • Matúš Šutaj Eštok priznal, že nové kamery na Slovákov sú naozaj z Ruska
  • Máte tieto Galaxy telefóny? Čakajte veľkú aktualizáciu, stiahnuť by si ju mal každý
  • Hlavy hore: Už dnes môžete sledovať nielen zatmenie Slnka. Ako na to?
  • Windows 11 zdražuje. Za oficiálne licencie si treba poriadne priplatiť (už platné)

Bude sa vám páčiť

TESCO

Naozaj sa to deje: Tesco sa chystá na odchod zo Slovenska a Česka. Najalo si na to ľudí

4. augusta 2026
Tesco

Koniec Tesco na Slovensku a v Česku? Sieť chcú predať. Osud predajní závisí od toho, kto ich kúpi

1. augusta 2026
Lidl

Lidl zamestnancom zakázal kupovať niektoré autá. Vadí mu jeden typ pohonu, nafta to nie je

31. júla 2026
Kaufland, štrajk

Kaufland testuje špičkovú novinku. Chce ju dostať do každej predajne

21. júla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.