TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: AKTUÁLNE: Najväčší operátor na Slovensku mal rozsiahly výpadok. Nefungovala absolútne základná vec
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

AKTUÁLNE: Najväčší operátor na Slovensku mal rozsiahly výpadok. Nefungovala absolútne základná vec

Rozsiahly výpadok u operátora Orange spôsobil nefunkčnosť pripojenia k mobilným dátam. Problémy hlásili po celom Slovensku.

Posledná aktualizácia: 24. marca 2025 11:23
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 24. marca 2025
Zdieľať
2 min
Aktuálne, operátor, O2, paušál, smartfón
Zdroj: Depositphotos/úprava redakcie
Zdieľať
V skratke
  • Orange mal rozsiahly výpadok
  • Mnohí zákazníci sa nedokázali pripojiť k mobilným dátam
  • Iní sa vedeli pripojiť len cez zastaranú a pomalú 2G sieť

Orange, najväčší operátor na našom trhu, musel riešiť nepríjemnú komplikáciu. Zákazníci si všimli rozsiahleho výpadku, ktorý znemožnil prístup k mobilnému internetu. Ako uvádza portál Živé.sk, hlásenia o problémoch s pripojením prichádzali de facto z celého Slovenska.

Problém s pripojením sa prejavoval rôznymi spôsobmi. Najčastejšie však išlo o nedostupnosť mobilného internetu – mnohí sa nevedeli k dátam pripojiť vôbec, iní mali prístup len cez staršiu 2G sieť, ktorá poskytuje dáta cez technológiu EDGE, no tá je v dnešnej dobe veľmi pomalá a nestabilná. Prístup k internetu cez rýchlejšie siete (napr. 4G alebo 5G) bol v čase výpadku prakticky nemožný.

Problémy s mobilným internetom hlásili zákazníci z mnohých lokalít – menovite Topoľčany, Piešťany, Bytča, Bratislava, Sereď, Žilina, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Martin a Spišská Nová Ves.

Orange
Zdroj: Depositphotos

Orange reagoval promptne

Orange potvrdil výpadok relatívne rýchlo. Zákazníkov informoval, že komplikácie s využívaním mobilných dát eviduje, ako aj že intenzívne pracuje na odstránení poruchy.

Dlho potom netrvala ani oprava. Portál Živé.sk krátko po pol jedenástej doplnil, že podľa Orangeu je už problém odstránený, a teda že služby by mali byť plne funkčné. Operátor sa zároveň ospravedlnil všetkým klientom, ktorých sa výpadok dotkol.

Dokonca objasnil príčinu výpadku. Uviedol, že ňou bol systém, ktorý riadi používanie mobilných dát pre zákazníkov. V prípade, že zákazníkom internet stále nefunguje, operátor odporúča reštartovať mobilné zariadenie, čo by malo obnoviť spojenie so sieťou.

Neprehliadnite

Slovensko rokuje so SpaceX. Môže sem prísť technológia z budúcnosti
Peniaze, bankovky, euro
POZOR: Prichádza až 25 % daň. Slováci ju musia zaplatiť povinne (platné od 1. 1. 2025)
Elektromobil
Koľko na Slovensku vzplanulo elektromobilov? Máme presné číslo, budete prekvapení

Hoci Orange nezverejnil presný rozsah postihnutých zákazníkov ani finančné dopady výpadku, rozsah hlásení z rôznych regiónov poukazuje na to, že išlo o problém väčšieho rozsahu. Vzhľadom na dôležitosť mobilného pripojenia v každodennom živote (práca, štúdium, navigácia, bankovníctvo a pod.) takýto výpadok výrazne ovplyvnil bežný deň mnohých ľudí.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Nová dopravná značka
Začala platiť nová dopravná značka. Kto ju nepozná, dostane pokutu vyše 140 €
5. apríla 2026
Samsung Galaxy S26, S26+, S26 Ultra
Máte Samsung? Od júla navždy končí základná služba, musíte prejsť na náhradu
6. apríla 2026
Nafta
Naftu vôbec nenatankujete takmer na 40 čerpacích staniciach. Mnohí musia cestovať ďalej
6. apríla 2026
Vladimir Putin definitívne zakázal slobodný internet. Tých, ktorým sa to nepáči, čaká súd alebo smrť
4. apríla 2026

Najnovšie články

  • Posádka Artemis II sa dostala ďalej od Zeme než ktokoľvek v histórii
  • EÚ sa pripravuje na dlhý energetický šok. V hre je aj prídel palív
  • Astronauti misie Artemis II fotografujú Zem pomocou iPhone 17 Pro Max
  • Cena nafty už prekročila 2,4 € za liter. Vodiči nevedia, čo majú robiť
  • Posádka Artemis II je pri Mesiaci: Vplýva na nich jeho gravitácia, budú najďalej v histórii ľudstva

Bude sa vám páčiť

elektromobil, elektromobily

Slováci ich kupujú ako teplé rožky: Predaj jazdených elektromobilov a hybridov stúpol o vyše 60 %

5. apríla 2026
Slovensko, peniaze

Ako je na tom slovenská ekonomika? Vraj dobre. Potvrdili nám veľmi slušné hodnotenie

4. apríla 2026
Peter Pellegrini

Pellegrini: Nemáte sa čoho báť, palív je dosť. Rozdielne ceny nafty sú dočasné opatrenie

4. apríla 2026
Samsung Galaxy Watch8

Slováci majú novinku. Hodinky zamestnávateľom odošlú koľko krokov ste spravili a ako intenzívne ste pracovali

2. apríla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?