TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: MIMORIADNE: Na Slovákov mieri EXTRÉMNY podvod. SOI vydala varovanie, ľudia už prišli o peniaze!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

MIMORIADNE: Na Slovákov mieri EXTRÉMNY podvod. SOI vydala varovanie, ľudia už prišli o peniaze!

SOI upozornila na cestovnú agentúru, ktorá sprostredkúva zájazdy za podozrivo nízke ceny. Prví spotrebitelia už naleteli a boli oklamaní.

Posledná aktualizácia: 2. januára 2025 12:29
Lucia Bihuncová
Publikované 2. januára 2025
Zdieľať
3 min
Aktuálne, Slovensko, štát
Zdroj: Getty Images/úprava redakcie
Zdieľať
V skratke
  • Cestovka tourpack.sk sa dostala do hľadáčika SOI
  • Dôvodom boli sťažnosti viacerých oklamaných spotrebiteľov
  • Cestovka ponúka luxusné zájazdy za podozrivo nízke ceny

Chystáte sa na dovolenku? V tom prípade by ste mali poriadne zvážiť, akú cestovnú kanceláriu si vyberiete. V opačnom prípade sa čas oddychu môže zmeniť na nočnú moru.

Slovenská obchodná inšpekcia nedávno na svojom webe zverejnila upozornenie pre spotrebiteľov. To sa týka online cestovnej kancelárie, ktorá nespĺňa viaceré potrebné náležitosti.

Dajte si pozor na túto cestovku

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) odporúča spotrebiteľom, aby dôkladne zvážili nákup zájazdov cez web www.tourpack.sk. Toto odporúčanie vydala na základe upozornenia zo strany Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr. Na túto inštitúciu sa totižto obrátilo viacero nespokojných a poškodených spotrebiteľov.

Ako informuje SOI, spotrebitelia, ktorí si kúpili zájazdy, boli oklamaní. Cestovka im neposkytla žiadne služby cestovného ruchu, ktoré boli predmetom zájazdu. Spotrebiteľom tak ostali len oči pre plač a zmarené plány na dovolenku za nízku sumu.

Neprehliadnite

Známe sociálne siete môžu v EÚ čeliť ďalším reguláciám. Problémom je propagácia kryptomien
Trójsky kôň, hacker, podvodník
Prišla aj vám SMS-ka od VšZP o výmene kartičky poistenca? Je to pasca, na ktorú si treba dať veľký pozor
Telekom, Práve sa stalo
MIMORIADNE: Telekom má funkciu, ktorá vás ochráni pred podvodmi. Je zadarmo

Cestovka tourpack v hľadáčiku SOI

Lustrácia webu www.tourpack.sk naznačila, že obchodníkom je cestovná agentúra, ktorá sprostredkúva predaj zájazdov pre slovenské, české a iné zahraničné cestovné kancelárie. Ako píše SOI, samotný obchodník, ktorý zájazd predáva, však nie je identifikovaný. To znamená, že bežný návštevník webovej stránky sa nedozvie obchodné meno, IČO, sídlo firmy alebo miesto podnikania a ani žiadne ďalšie podrobnosti. Informácie o sprostredkovateľovi predaja zájazdov tak ostávajú utajené, čo vyvoláva mnoho otáznikov.

Webová stránka navyše neuvádza pri jednotlivých ponúkaných zájazdoch ani to, pre ktorú cestovnú kanceláriu tento zájazd sprostredkúva. Nie je teda jasné, kto je za poskytnutie zájazdu zodpovedný. Chýbajú aj informácie o zabezpečení ochrany pre prípad úpadku cestovných kancelárií ako poskytovateľov zájazdov.

Podozrivo nízke ceny zájazdov

Web tourpack.sk ponúka zájazdy za podozrivo nízke ceny, čo je pre mnohých spotrebiteľov lákadlom. Červenou kontrolkou by však pre spotrebiteľov malo byť to, že nízke ceny sú uvádzané aj pri zájazdoch do luxusných destinácií. To je náznak toho, že ide o podvod. Slovenská obchodná inšpekcia dopĺňa, že niektoré informácie vo Všeobecných obchodných podmienkach tejto cestovky sú identické s obsahom Všeobecných obchodných podmienok slovenskej renomovanej cestovnej kancelárie. O akú konkrétnu cestovku ide, SOI neuvádza. Je ale možné, že obchodník www.tourpack.sk si tieto informácie skopíroval a prevzal na svoj web. Aj tento príklad ukazuje, že nízke ceny často nie sú zárukou spoľahlivých a kvalitných služieb. Ak plánujete cestu do zahraničia cez cestovnú kanceláriu, vyberajte si z tých, ktoré sú overené.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Samsung Galaxy S26
Beta verzia One UI 9 je tu. Pozrite si prvé zmeny
19. mája 2026
auto, ojazdené auto, kúpa auta
Takmer 5 € za každých 100 kilometrov. Zaviedli prísnu daň, ktorej neunikne nikto
20. mája 2026
Bankomat
Bankomaty majú nový trik. Pri výbere peňazí vás potichu nahlásia daniarom
20. mája 2026
úspory, peniaze, euro, asignácia dane
Vyše 800 € každý mesiac: Štát má takmer 26-tisíc Slovákom vyplácať štedrú dávku
21. mája 2026

Najnovšie články

  • Príde vám vyúčtovanie za energie: Čo s ním treba spraviť?
  • Deje sa presne to, čo sme nechceli: EÚ nemá dosť plynu, máme sa pripraviť na najhoršie
  • iPhone 19 Pro príde s displejom, ktorý bude „pretekať“ po všetkých stranách
  • Adobe, Canva aj CapCut: Google priamo do Gemini zabuduje nástroje na úpravu videí
  • AI potrebuje dátové centrá, má ich Elon Musk. Platia mu za ne 13 miliárd €

Bude sa vám páčiť

neznáme číslo

Google naučí telefóny spoznať, kto sa skrýva za neznámym číslom. Ušetrí to kopu nervov aj peňazí

18. mája 2026
Bankomat

Prečo si už nikdy nenechávam vytlačiť potvrdenie z bankomatu. Potvrdenka môže prezradiť viac, než si myslíte

16. mája 2026
Nakupovanie, online nakupovanie, e-shop

Zbytočne prichádzate o peniaze: Ak nakupujete online, mali by ste poznať svoje práva

16. mája 2026

Ľuďom začali cez SMS-ky chodiť pokuty za rýchlosť. Stačí kliknúť a môžete prísť o peniaze

9. mája 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.