TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: TENTO operátor ako jeden z mála nebude od nového roka zdražovať. Láka na prenos
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

TENTO operátor ako jeden z mála nebude od nového roka zdražovať. Láka na prenos

Regionálny poskytovateľ telekomunikačných služieb Rebit sa rozhodol nezvýšiť faktúry o novú 23-percentnú DPH. Láka na prenos.

Posledná aktualizácia: 20. decembra 2024 9:47
Lucia Bihuncová
Publikované 20. decembra 2024
Zdieľať
3 min
Internet, operátor, Slovensko
Zdroj: Pixabay (úprava redakcie)
Zdieľať
V skratke
  • Rebit je regionálny poskytovateľ telekomunikačných služieb
  • Pôsobí na strednom Slovensku, v Banskej Bystrici a okolí
  • Ako jeden z mála operátorov nebude od nového roka zdražovať

Regionálny operátor Rebit, ktorý nedávno zmenil názov z Bbxnet, oznámil, že zvýšená DPH sa nepremietne do jeho cien. Väčšina jeho klientov si môže vydýchnuť, pretože koncové ceny sa nezmenia kvôli vyššej DPH. Nebude sa to týkať ale úplne všetkých.

Rebit poskytuje internetové služby na strednom Slovensku a teraz sa „obul“ do väčších hráčov. Na sociálnej sieti Facebook zverejnil oznam, kde láka na prenos internetu. Pri ozname pritom zvolil farby a písma, ktoré používa Telekom a Orange. Chcel tak naznačiť, že väčší hráči na trhu si budú od nového roka pýtať vyššie ceny. Tie sa navýšia kvôli vyššej 23-percentnej DPH. Malý regionálny hráč však dokáže udržať pôvodnú cenovku.

Neprehliadnite

Motorola RAZR
Motorola Razr 3 má dostať Snapdragon 8 Gen 1 a technológiu UWB
Dôchodok, príspevok, štát, trinásty dôchodok, dôchodky, dôchodkový systém, penzia, 13. dôchodok, penzisti, dôchodky, dôchodku
Slováci zúria: Základné spotrebiče a autá po 1. januári zdraželi o STOVKY až TISÍCE eur
Mimoriadne, peniaze, zdražovanie, daň
MIMORIADNE: Slovenskí operátori budú ZDRAŽOVAŤ. Vyšším cenám sa v roku 2025 nevyhne nikto!

Rebit láka na prenos internetu

Rebit chce vyťažiť z nového zákona, ktorý vstupuje do platnosti 1. januára 2025 a používateľom výrazne uľahčí prenos internetu k inému poskytovateľovi. Pre prenose internetu ostáva najväčšia administratívna záťaž na samotnom operátorovi, čo zákazníkov výrazne odbremení. Navyše, prenos internetu k inému poskytovateľovi by po novom nemal trvať viac ako tri pracovné dni.

Rebit nie je na poli telekomunikačných služieb žiadnym nováčikom. Služby v tejto oblasti poskytuje už viac ako 20 rokov. Vzhľadom na lokálne pôsobenie sa jeho klienti rátajú len v tisícoch. Konkrétne má necelých 6-tisíc zákazníkov. Služby operátora Rebit sú dostupné v Banskej Bystrici, Sliači, Badíne, Ľubietovej, Nemcoch, Sielnici, Strelníkoch a Veľkej Lúke. Provider ponúka optický internet aj bezdrôtový. Popri internetových službách poskytuje tiež televízne služby.

Rebit láka na prenos internetu
Rebit láka na prenos internetu | Zdroj: Rebit

Ceny ostanú pre väčšinu zachované

Rebit uviedol na svojej webovej stránke, že bytovým zákazníkom ceny od 1. januára 2025 nezvýši. Týka sa to zákazníkov s mesačnými platbami do 39,99 eur vrátane DPH. Pri vyšších tarifoch ale k zmene dôjde. V tomto prípade sa suma navýši len o percentuálne body podľa novej DPH. Čiže výsledná suma za služby bude iba rozdielom DPH z 20 percent na 23 percent.

„Našim cieľom je zabezpečiť férovosť a transparentnosť voči našim zákazníkom. Veríme, že prevzatie zvýšených nákladov na DPH pri nižších tarifách a zachovanie výhodných cien pre domácnosti ukazuje náš záväzok voči vašej spokojnosti. Firemným zákazníkom, ktorí využívajú služby s vyššími tarifami, naďalej garantujeme špičkovú kvalitu a spoľahlivosť, ktorú od nás očakávate,“ uviedol Rebit.

Na webe operátora zákazníci nájdu aj praktickú mini kalkulačku. Stačí zadať výšku faktúry a overiť si, ako sa zmení jej cena po novom roku, kedy začne platiť zvýšená 23-percentná DPH.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Finančná správa
Finančná správa rozbehla masívne kontroly. Slovákom nazerá do účtov
15. apríla 2026
Výber hotovosti, bankomat
Slovenská sporiteľňa vypne bankomaty: V tento čas si nevyberiete hotovosť
15. apríla 2026
diaľnice, mýtny systém
Zavedú poplatok 46 eur: Kto nezastaví na 12 hodín, bude poplatok platiť povinne
14. apríla 2026
Euro, peniaze, bankovky
Štát chystá obrovskú zmenu v platoch. Dotkne sa miliónov pracujúcich
16. apríla 2026

Najnovšie články

  • Keď plytvať, tak poriadne: Štát vyhodil vyše 250 miliónov € na mýtny systém. Ani ho nevlastní
  • Ceny nafty a benzínu na Slovensku: Čoskoro sa rozhodne, či radšej budeme chodiť pešo
  • Finančná správa spúšťa najprísnejšie kontroly doteraz. Dôkazy proti ľuďom bude hľadať aj na Instagrame
  • Samsung zásadne vylepšil Galaxy smartfóny. O tejto novinke mnohí nevedia, pritom je veľmi dôležitá
  • Netflix sa zmení na TikTok pre filmy a seriály. Vidí v tom obrovské zárobky

Bude sa vám páčiť

elektromobil, slovensko, cena

Nabíjanie elektromobilov v EÚ vie vyjsť absurdne draho. V prepočte ako benzín za takmer 4 eurá

16. apríla 2026
VPN

Ešte stále nepoužívate VPN? Tu sú dôvody, prečo by ste to mali zmeniť (ktoré sú najlepšie)

15. apríla 2026
Predajňa Orange

Orange vylepšil internet aj TV: Čakajte vyššiu rýchlosť aj nižšie ceny

15. apríla 2026
Káble

HDMI používajú asi všetci. A väčšina naň míňa zbytočne veľa peňazí

14. apríla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?