TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: V STVR hrmí: Odchádzajú dvaja obľúbení moderátori, ďalší sa odísť chystajú
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2024 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

V STVR hrmí: Odchádzajú dvaja obľúbení moderátori, ďalší sa odísť chystajú

Z STVR odchádzajú známe tváre.

13. augusta 2024 19:51
Lukáš Zachar
13. augusta 2024
Zdieľať
2 min
Zdieľať
V skratke
  • Z relácie O 5 minút 12 odchádzajú známi moderátori
  • Ďalší prejavili záujem opustiť túto organizáciu
  • Nie je jasné, kto reláciu prevezme

Politická diskusná relácia „O 5 minút 12“ na STVR, známa svojou dlhoročnou tradíciou, zažije od septembra výrazné zmeny v moderátorskom tíme. Marek Makara a Marta Jančkárová už nebudú jej súčasťou. Marek Makara oznámil, že na vlastnú žiadosť prechádza na spravodajský kanál 24, kde bude moderovať spravodajský prúd. Svoje rozhodnutie potvrdil pre portál Aktuality.sk s tým, že ide o jeho osobné rozhodnutie, na ktorom sa dohodol s vedením STVR.

Marta Jančkárová zatiaľ svoje plány verejne nekomentovala, no očakáva stretnutie s novou šéfkou spravodajstva, Máriou Hlucháňovou. Tá sa nedávno vrátila na pozíciu po odchode Anny Sámelovej, čo naznačuje možné ďalšie personálne zmeny v rámci spravodajského oddelenia.

Z STVR chcú odísť aj ďalší

Odchod moderátorov však nie je jedinou zmenou, ktorá sa odohráva v STVR. Viacerí redaktori zvažujú svoj odchod, pričom mnohí vyjadrujú nespokojnosť s údajným zasahovaním vlády do spravodajstva. Vedenie STVR tieto obvinenia odmieta a uisťuje, že naďalej prebieha diskusia so zástupcami štrajkového výboru, aby sa situácia upokojila.

Napätie v STVR podčiarkuje aj vyjadrenie redaktora Vladimíra Amricha, ktorý otvorene kritizuje novú redakciu ako príliš poddajnú voči vládnej moci. Amrich, aktívny člen štrajkového výboru, vyjadril obavy z možných pokusov vlády zasahovať do práce verejnoprávneho média a varoval pred narušením novinárskych princípov. Podľa jeho slov, keď novinári musia verejne hovoriť o sebe, je to jasný signál, že sloboda slova a žurnalistické zásady sú ohrozené.

Budúcnosť diskusnej relácie

Otázkou zostáva, ako budú zmeny v moderátorskom tíme a napätá situácia v STVR vplývať na reláciu „O 5 minút 12“ a jej ďalšie smerovanie. Tento formát, ktorý dlhé roky prinášal dôležité diskusie o aktuálnych politických témach, bude potrebovať nájsť novú rovnováhu a posilniť dôveru verejnosti. V situácii, kde je sloboda tlače čoraz viac diskutovaná, ostáva na vedení STVR zabezpečiť, aby relácia naďalej zostala dôležitým fórom pre demokratický dialóg.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Google Pixel Watch 3 Google Pixel Watch 3 OFICIÁLNE: Viac komfortu, viac zážitkov, viac kontroly!
Ďalší článok Aktuálne, Slovensko, štát Keď to nepôjde po dobrom, pôjde to po zlom: Štát chce silou mocou získať to, na čo nemá nárok

Najčítanejšie

samoobslužné pokladne
Prichádza nová daň: Za samoobslužné pokladne sa bude platiť. Nebude to málo!
28. októbra 2025
Müller
DM drogéria má problém: Na Slovensku sa rozširuje známy reťazec z Nemecka. Hľadá ďalších ľudí (+ platy)
28. októbra 2025
Aktuálne, Orange
Orange má PARÁDNU novinku: Ak bývate v týchto lokalitách, okamžite si skontrolujte telefón
28. októbra 2025
banka, platobná karta, peniaze, Aktuálne, zmena banky
POZOR: Banky prinášajú najväčšiu ZMENU za posledných 15 rokov. Týka sa všetkých (čo treba vedieť)
27. októbra 2025

Najnovšie články

  • REVOLÚCIA je tu: Postavili diaľnicu ako z budúcnosti. To, čo dokáže, všetko zmení
  • Začalo platiť TVRDÉ pravidlo: Slovákom príde pokuta aj 1 150 €. Skoro nikto nevie, za čo
  • Viete, čo znamená táto dopravná značka? Stovky ľudí za ňu už dostali pokutu 70 €
  • Vodiči, POZOR: Vláda schválila nový bezpečnostný prvok na autách. TOTO pribudne
  • Prichádza VEĽKÁ zmena v ŠPZ-kách: Chcú zaviesť mesačný poplatok

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

Viac z nášho portfólia

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?