TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: MIMORIADNE: NVIDIA je druhou najhodnotnejšou firmou na svete, predbehla Apple!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

MIMORIADNE: NVIDIA je druhou najhodnotnejšou firmou na svete, predbehla Apple!

NVIDIA z hľadiska trhovej kapitalizácie prekonala Apple, čím sa dostala na druhú priečku rebríčka najhodnotnejších spoločností na svete.

Posledná aktualizácia: 6. júna 2024 14:22
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 6. júna 2024
Zdieľať
2 min
NVIDIA | Zdroj: Depositphotos/úprava redakcie
Zdieľať
V skratke
  • Trhová kapitalizácia spoločnosti NVIDIA prekročila 3 bilióny dolárov
  • Predbehla Apple, zaostáva už len za Microsoftom
  • Očakáva sa, že jej hodnota ešte porastie

Včerajší deň si spoločnosť NVIDIA rozhodne zaznačí do svojho kalendára. Ide o druhú firmu, ktorej sa za posledné obdobie podarilo z hľadiska trhovej kapitalizácie prekonať Apple. V čase písania tohto článku celková hodnota renomovaného výrobcu nielen grafických čipov dosahuje 3,011 bilióna amerických dolárov. O novinke informuje server Mobile World Live.

Ak náhodou neviete, trhová kapitalizácia je trhová hodnota akciovej spoločnosti, ktorá sa odvíja od súčtu hodnoty všetkých akcií, ktoré má daný subjekt v obehu. Čím je cena akcií vyššia, tým vyššia je aj trhová kapitalizácia (a opačne).

Hodnota 3 bilióny dolárov je naozaj ohromujúci míľnik, aký v súčasnosti prekonávajú len tri firmy. Okrem NVIDIA je to Microsoft a Apple.

NVIDIA
NVIDIA | Zdroj: Depositphotos

Raketový rast

NVIDIA zaznamenala značný nárast hodnoty na prelome minulého a tohto roka. Ešte 6. januára dosahovala jej trhová kapitalizácia 1,51 bilióna dolárov. Teraz, o pár mesiacov neskôr, má na konte dvojnásobok.

Cena akcií spoločnosti 5. júna stúpla o 5 percent, čím sa jej trhová hodnota vyšplhala na 3,01 bilióna dolárov. Prekonala tak Apple, ktorého trhová kapitalizácia v čase písania tohto článku činí 3,003 bilióna dolárov. Náskok teda zatiaľ nemá obrovský.

Pre strojcu iPhonov tento rok zatiaľ nie je ktovieako úspešný. Začal ho ako najhodnotnejšia firma, teraz sa nachádza na treťom mieste. V polovici januára ho predbehol Microsoft, ktorý si aktuálne drží trhovú kapitalizáciu 3,151 bilióna dolárov.

Neprehliadnite

MacBook Pro
Apple predstaví monštrum: Takýto výkon môže Windows len ticho závidieť (čo sa chystá)
Apple to vzdal: Ambiciózny produkt zatiaľ končí, teraz sa zameria na naše oči (čo sa chystá)
Apple môže začiatkom budúceho roka vydať lacnejší iPhone 12. Avšak bez podpory 5G sietí
ZOZNAM: iPhone 8 je najpredávanejší. V máji 2018 predbehol aj Galaxy S9+
Čakajú nás ešte kvalitnejšie čipy? Intel zamestnal veterána gigantov Tesla a Apple!

Očakáva sa pritom, že NVIDIA porastie ešte väčšmi, a to konkrétne po nadchádzajúcom delení (tzv. splite) akcií. Tento proces povedie k zvýšeniu počtu akcií, a to až 10-násobne. Dôsledkom bude zníženie ceny, čo znamená, že akcie budú dostupnejšie, a teda si ich budú môcť dovoliť aj menší investori. K splitu by malo dôjsť už zajtra, teda 7. júna.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Alza výrazne zlacnila špičkový kávovar. Má hodnotenie 95 %, predalo sa ho 200+ kusov
26. júna 2026
Hypershell X Go
Alza začala predávať „bionické nohy“. Fyzickú námahu znížia až o 39 %
27. júna 2026
Samsung Galaxy S26, S26+, S26 Ultra
Najlepšie mobily v roku 2026: Vybrali sme 18 modelov, ktoré sa oplatí kúpiť
25. júna 2026
BEKO BP1125C
Mobilná klimatizácia s výkonom 3,5 kW, hodnotením 88 % a zľavou 90 €? Na Alze ostávajú posledné kusy
25. júna 2026

Najnovšie články

  • Alza do megavýpredaja zaradila OLED notebook ASUS Vivobook S 14. Má 32 RAM a cenu nižšiu o 470 eur
  • Alza do výpredaja zaradila špičkovú prenosnú chladničku. Na 1 nabitie vydrží 39 hodín, má 90% hodnotenie
  • iPhone 18 dostane smiešne málo RAM. Apple šetrí aj zdražuje zároveň
  • Vedci prepísali históriu: Prečítali 2 000 rokov starý zvitok. Vôbec ho neotvorili
  • Alza do výpredaja zaradila špičkovú zubnú kefku Philips Sonicare 6500. Má 94 % hodnotenie, zlacnela o štvrtinu

Bude sa vám páčiť

iPhone 17 Pro

iPhone 18 dostane smiešne málo RAM. Apple šetrí aj zdražuje zároveň

28. júna 2026

Kúpi im to niekto? Skladací iPhone môže stáť takmer 3 000 €. Apple pripravuje najdrahší mobil svojej histórie

27. júna 2026
Samsung Galaxy Ring

Apple chystá iRing, vlastný smart prsteň. Chce prekonať Ouru aj Galaxy Ring

26. júna 2026
Windows 10

Microsoft nečakane predĺžil podporu Windows 10 o ďalší rok. Netreba nič platiť

26. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.