TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: TV Markíza ostro reaguje: Kovačič poškodil dobrú povesť televízie, ustupovať nemieni
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

TV Markíza ostro reaguje: Kovačič poškodil dobrú povesť televízie, ustupovať nemieni

TV Markíza nemieni ustúpiť výzve zamestnancov. Pre konanie Kovačiča neexistuje ospravedlnenie, odkazuje.

Posledná aktualizácia: 30. mája 2024 11:41
Lukáš Zachar
Publikované 30. mája 2024
Zdieľať
2 min
Markíza
Zdroj: TV Markíza (úprava redakcie)
Zdieľať
V skratke
  • Televízia Markíza čelí kritike zo strany zamestnancov aj verejnosti
  • Prvýkrát reaguje na výzvu, ktorú podpísalo približne 100 zamestnancov
  • Ostro sa ohradila voči tlaku, ktorú na ňu vyvvíjajú

TV Markíza dnes v stanovisku pre médiá reagovala na výzvu časti jej zamestnancov k situácii, ktorá vznikla po tom, ako Michal Kovačič v živom vstupe kritizoval vedenie televízii. Približne 100 zamestnancov následne podpísalo výzvu taktiež smerovanú k vedeniu. Televízia na ňu reaguje až dnes.

V stanovisku hovorí o tom, že nemôže a ani nemieni ustupovať ultimátam ohľadom svojej programovej štruktúry a personálnych otázok. Zároveň opakovane kritizuje správanie Kovačiča a hovorí aj o tom, že jeho správanie poškodilo dobrú povesť TV Markíza.

Markíza
Zdroj: Peter Zakovic/Televízia Markíza (Facebook)

Celé stanovisko TV Markíza v nezmenenej podobe si môžete prečítať nižšie.

Stanovisko TV Markíza

Stanovisko TV Markíza bez redakčného zásahu

Televízia Markíza ako súkromná televízna stanica, ktorá plne rešpektuje zákonný rámec upravujúci pravidlá televízneho vysielania v Slovenskej republike a podmienky z udelených oprávnení, ako aj nedotknuteľnosť súkromného vlastníctva, konštatuje, že v žiadnom prípade nemôže – a ani nemieni – ustupovať ultimátam ohľadom svojej programovej štruktúry a personálnych otázok.

Osobitne v kontexte posledných udalostí, kedy došlo k porušeniu všetkých zásad profesionálnej žurnalistiky zo strany jej vlastného zamestnanca a tým poškodeniu dobrej povesti TV Markíza, považujeme zverejnené požiadavky za absolútne nepochopenie situácie.

Pre konanie moderátora relácie Na telo neexistuje žiadne ospravedlnenie. Zneužitie živého vysielania zamestnancom televízie, ktorý dostal od vysielateľa dôveru, je najhrubším porušením povinností, akých sa môže dopustiť. TV Markíza je presvedčená, že žiadne médium nemôže takéto konanie tolerovať.

TV Markíza bude počas vzniknutej vysielacej prestávky intenzívne pracovať na budúcej koncepcii relácie Na telo tak, aby bola platformou pre korektnú diskusiu medzi jednotlivými politickými stranami a názorovými prúdmi v slovenskej spoločnosti.

TV Markíza nedopustí, aby táto relácia, ako aj celé jej vysielanie, bolo zneužité v prospech ktorejkoľvek z politických strán.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

stará elektronika
Máte doma túto starú elektroniku? Dajú vám za ňu dosť na peknú dovolenku či slušné auto
3. júna 2026
Euro, peniaze, bankovky
Za prístup k obľúbenej službe si začali pýtať aj 10-násobne viac peňazí. Mnohým prišli faktúry na tisíce eur
3. júna 2026
Bazoš, telefón, AI, cena
Predávate cez Bazoš? Ak vám záujemca napíše toto, okamžite cúvnite
3. júna 2026
AI, peniaze, robot
Google vyplatí tisícom ľudí peniaze. Aj na Slovensku (čo treba splniť)
3. júna 2026

Najnovšie články

  • 80 % kapacity aj po 1 600 nabíjacích cykloch: Tento telefón je snom mnohých Slovákov (už sa dá kúpiť)
  • Chystáte sa na dovolenku? Pozor, aby vás neprekvapil účet za mobil. Tieto triky vám zachránia aj stovky eur
  • Galaxy Z Flip8 vráti do hry Snapdragon, no zrejme nie v Európe. Nemusí to byť zlá správa
  • Apple chce zlepšiť vzťahy s Bruselom. Čoskoro otvorí svoje prvé vývojárskej centrum v Európe
  • Čo nerobiť na zahraničnej dovolenke. Je možné, že vám okamžite zablokujú mobilný telefón

Bude sa vám páčiť

Voyo na Slovensku láme rekordy. Je však možné, že zanikne. Prečo?

3. mája 2026
Markíza

Markíza, STVR aj veľký vydavateľ dostali sankcie od Rady pre mediálne služby

27. marca 2026
TV, ovládač, televízia

FilmBox začne vysielať reklamy v slovenčine. Predávať ich bude Markíza, obsah však zostáva v češtine

17. marca 2026
Markíza, Aktuálne

Markíze aj JOJ-ke klepli po prstoch: Majú ZRUŠIŤ obmedzenie, na ktoré všetci nadávajú (čo sa deje)

7. októbra 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.