TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Cybertruck je zlyhanie: Kazí sa po 5 minútach, pri nehode sa neaktivujú airbagy
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Cybertruck je zlyhanie: Kazí sa po 5 minútach, pri nehode sa neaktivujú airbagy

Posledná aktualizácia: 8. apríla 2024 14:48
Lukáš Zachar
Publikované 8. apríla 2024
Zdieľať
2 min
Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck | Zdroj: Depositphotos.com
Zdieľať

Po rokoch čakania zisťujú prví majitelia nového elektromobilu Tesla Cybertruck nepríjemné skutočnosti. Futuristicky vyzerajúci pick-up totiž trpí kvalitatívnymi chybami.

Príkladom sú príbehu z diskusného fóra Klubu majiteľov Cybertruck, ktoré pôsobia skôr ako horové príklady toho, ako sa to nerobí. V jednom z tých šokujúcejších príspevkov nový majiteľ Cybertruck opisuje jeho 5-minút trvajúcu radosť z nového elektromobilu.

Príspevok s názvom „Najhoršie doručenie v mojom živote (auto umrelo po 5 minútach)“ sa nový majiteľ Cybertrucku s prezývkou „cyberstank“ kvetnato vyjadril k tomu, čo zažil keď mu doručili nový elektromobil.

…aktualizovaný model.

Cybertruck uponáhľali, trpí rôznymi chybami

„Dnes som prevzal auto,“ píše v príspevku. „Prešiel som 1 a pol kilometra, okamžite sa začali zobrazovať chybové hlášky týkajúce sa poruchy riadenia. Obrazovka blikala na červeno, zastavil som na kraji diaľnice. Teraz je vozidlo mŕtve a ja čakám na odťahovku“.


Prečítajte si tiež: Vzniká ďalší lacný elektromobil: Francúzi chystajú model len za 20 000 €


Aby toho nebolo málo, predajca, ktorý mu auto predal, vraj so stavom, v ktorom vozidlo bolo, nemohol nič spraviť. „Päť minút to bolo skvelé,“ pokračuje príspevok. „Skúšal som všetko, reštartoval som ho, displej ostal čierny a začal pípať,“ opisuje. „Tesla sa uponáhľala, je to nočná mora,“ dodal.

Na inom mieste, v jednej podskupine týkajúcej sa problémov a stiahnutí z trhu, používatelia spomínali na najrôznejšie hrozné veci, ktoré sa im stali, odkedy dostali svoje kybernákladné vozidlá, ktoré sa začali dostávať ku kupujúcim koncom novembra 2023.

Cybertruck | Zdroj: Tesla

Sám spôsobil nehodu a neaktivoval airbagy

V jednom príspevku z tohto týždňa sa opisuje vodič Cybertrucku, ktorému z ničoho nič zlyhali brzdy a spôsobil zrážku so stĺpom verejného osvetlenia.

„Šoféroval som ako zvyčajne a pri vchádzaní do zákruty a uvoľňovaní plynového pedálu sa rýchlosť neznížila, ako býva zvykom pri rekuperácii,“ píše sa v príspevku. „Tak som stlačil brzdu… ale neaktivovala sa…, až kým nebolo neskoro a ja som narazil do stĺpa signalizačného svetla.“ Aby toho nebolo málo, pri tejto nehode nedošlo k aktivácii airbagov.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

OnePlus, Európa
Je to tak, ako sme sa báli. Z Európy odchádza veľká a obľúbená značka telefónov
15. júla 2026
LG QNED93
Predáva ho za polovicu: Alza zlacnila špičkový 65″ Mini LED televízor od LG. Je lacnejší než 55″ verzia
14. júla 2026
JBL Boombox 3 WiFi
JBL Boombox 3 s výkonom 180 W je v megavýpredaji Alzy. Má Wi-Fi, Dolby Atmos a hodnotenie 96 %
14. júla 2026
KRUPS Sensation C50
Za automatický kávovar nemusíte dať 500 €. Alza zlacnila obľúbený KRUPS pod 300 €
16. júla 2026

Najnovšie články

  • Telekom ponúka štedrú zľavu na nákup zariadenia, stačí spraviť jednu vec. Ešte k tomu pomôžete planéte
  • Treba upgrade počítača? Samsung predstavil špičkový SSD s 1 TB kapacitou. Stojí 220 € (+ výbava)
  • Zbláznila sa Alza? 65″ LG OLED so soundbarom stojí menej než samotný televízor, ušetríte stovky eur
  • Celý občiansky už neukážete. EÚ chystá veľkú zmenu, v mobile budete mať aj vodičák či diplom
  • Odpočúvanie za pár desiatok eur: Takto ľahko môže niekto nahrávať vašu kanceláriu

Bude sa vám páčiť

Elon Musk

Šanca, že sa SpaceX a Tesla spoja do jednej firmy, je až 90 %

18. júna 2026
Elon Musk

Spoja sa Tesla a SpaceX do jednej firmy?

2. júna 2026
dopravná nehoda, piatok, spätné zrkadlá

Ak havarujete, preplatíme vám to: Číňania znovu ukázali, že sú niekde úplne inde

1. júna 2026
Elon Musk

Elon Musk chce spojiť Teslu a SpaceX

27. mája 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.