TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Diablo IV dostalo prvú sezónu. Hráči nadávajú, nepáčia sa im zavedené zmeny
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Diablo IV dostalo prvú sezónu. Hráči nadávajú, nepáčia sa im zavedené zmeny

Roman Drexler - Redaktor
21. júla 2023
Zdroj: Blizzard Entertainment
Zdieľať

Diablo IV sa niečo vyše mesiaca po svojom debute dočkalo prvej veľkej aktualizácie. Ide o vôbec prvú sezónu, ktorá do hry prináša kopu veľkých zmien. Zdá sa však, že tieto zmeny hráči neprivítali so zrovna otvorenou náručou. Viacerí z nich totiž zamierili na sociálne siete, kde v príspevkoch vyjadrujú svoju frustráciu a nesúhlas, píše server Doupě.cz.

Tieto zmeny sa dotýkajú takmer všetkých dôležitých aspektov hry. Upravujú výbavu napríklad aj výbavu a kúzla. Žiaľ, nie všetky výrazné zmeny padli na úrodnú pôdu. Napríklad Mág sa s príchodom novej sezóny najviac kritizovanou triedou, nakoľko posledný patch kompletne zmenil jej funkcionalitu.

Našťastie sa ale vývojári poučili zo svojich predošlých chýb a začali viac vnímať názory komunity. Adam Fletcher, šéf komunitného oddelenia, na Twitteri zverejnil príspevok, v ktorom ubezpečuje hráčov, že štúdio si je vedomé spätnej väzby a aktívne pracuje na vyriešení všetkých kritizovaných nedostatkov.

Diablo IV
Diablo IV
Diablo IV
Zdroj: Blizzard

Hráči majú celkom veľký problém aj s novou podmienkou pre odomknutie tretieho a štvrtého World Tier. Vznikla totiž nová podmienka, a to mať postavu aspoň na úrovni 40, resp. na úrovni 60. Našťastie ale Fletcher potvrdil, že sa toto obmedzenie v dohľadnej dobe odstráni.

Diablo IV je obrovským úspechom

Aj napriek nevydarenému štartu prvej sezóny však možno Diablo IV považovať za úspech. Hra sa takmer okamžite po svojom debute tešila ohromnej popularite a priam vynikajúcim recenziám. Len 5 dní od vydania dokázala zarobiť vyše 650 miliónov dolárov, čo sa rozhodne len tak nevidí. Diablo IV sa aj vďaka tomuto úspechu stalo historicky najrýchlejšie predávaným titulom v histórii Activision Blizzard.

Diablo IV je k dispozícii na PC a konzoly PlayStation a Xbox. Čo sa týka PC verzie, tá v základnej edícii vychádza na 69,99 eur. Najdrahšia „Ultimate“ edícia stojí 99,99 eur.

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť

Najčítanejšie

Dopravná značka ZBE
Začala platiť nová dopravná značka. Kto ju nepozná, dostane pokutu 200 €
2. augusta 2026
Bankomat
Bankomaty znižujú limit na výber hotovosti o 50 %. Čo treba spraviť, ak potrebujete väčšiu sumu?
1. augusta 2026
Askoll
Na Slovensku končí ďalšia veľká firma. Prepustí všetkých zamestnancov
31. júla 2026
Tesco
Koniec Tesco na Slovensku a v Česku? Sieť chcú predať. Osud predajní závisí od toho, kto ich kúpi
1. augusta 2026

Najnovšie články

  • Pošlú vám pokutu, hoci ste nesedeli za volantom. Štát oznámil nové pravidlá, nasadí aj špeciálne radary (+ dátum)
  • EÚ bude meniť vodičské preukazy. Zavedie aj nové kontroly
  • Samsung musí šetriť. Ultra má po 6 rokoch prísť o kľúčový komponent
  • Sociálna poisťovňa ľuďom volá, že im zruší dôchodok. Mnohí zareagovali presne tak, ako nemali
  • Na účet „cinkne“ viac peňazí. Štát v roku 2027 zvýši kľúčovú dávku. Dostanú ju státisíce Slovákov

Bude sa vám páčiť

Blizzard

StarCraft II dostal nečakanú aktualizáciu. Vraj je to úplne nová hra

4. júna 2026

Kontroverzný bývalý riaditeľ Blizzardu má uvažovať nad kúpou TikToku. Vraj by išlo o obchod za stovky miliárd dolárov

11. marca 2024
World of Warcraft Classic

Blizzard myslí aj na starý Azeroth: Toto je blízka budúcnosť World of Warcraft Classic!

7. novembra 2023

Microsoft po takmer 2 rokoch OFICIÁLNE odkúpil štúdio Activision Blizzard. Ide o najväčšiu akvizíciu v histórii gamingu!

17. októbra 2023

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.