DUOTTS C29 sme v redakcii testovali posledný mesiac a musíme skonštatovať, že takú kvalitu, s akou sme sa stretli, sme absolútne nečakali. Hlavne pri cenovej hladine, v ktorej sa pohybuje. To sa ale predbiehame, prečítajte si náš rýchly test, v ktorom zhodnotíme základné aspekty tohto horského e-biku.

Elektrický bicykel DUOTTS C29 kombinuje to najdôležitejšie – dosť vysoký výkon, kvalitnú šasi, veľké pneumatiky a parádny dojazd. To sú veci, ktoré musí spĺňať každý elektrobicykel, ktorý za niečo stojí.

DUOTTS C29
Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk

Kde ho kúpiť za takú cenu?

🛒 Cena: 769,99 € | 🎫 Kupón: NNNNDTC29 | 🚚 Poštovné do SR: Zadarmo

Elektrický bicykel si môžete kúpiť podobne ako my v obchode Geekbuying. Ten ho aktuálne predáva v zľave za 769,99 €. Stačí len, aby ste v košíku zadali kupón NNNNDTC29. Obchod vám ho následne domov kuriérskou spoločnosťou prepraví v priebehu pár krátkych dní.

Balenie

Bicykel vám domov príde v jednej krabici, v ktorej sa nachádza bicykel rozložený na niekoľko častí. Netreba sa obávať, jeho následné poskladanie patrí k tým jednoduchším a zvládnu to aj antitalenti. Pozor si treba dávať na hmotnosť krabice, váži totiž vyše 30 kilogramov. Ideálne by ste na manipuláciu mali mať pomoc.

V balení sa nachádza samozrejme samotný bicykel, ale aj dokumentácia vrátane manuálu pre jeho poskladanie, batéria a milé je aj príslušenstvo. Ručná pumpa vám bicykel umožní pripraviť k prevádzke aj na mieste, kde nemáte prístup k elektrickej pumpe, držiak na smartfón (ktorý neodporúčame použiť) a sada náradia, s ktorou poskladáte celý bicykel.

Konštrukcia

Bicykel DUOTTS C29 je naozaj podarený bicykel. Nielen z konštrukčného, ale aj dizajnového hľadiska. Ide o plnohodnotný bicykel pre dospelých ľudí, na ktorom sa očividne nešetrilo. Jeho hliníková konštrukcia je vhodná pre ľudí vysokých do 2 metrov s hmotnosťou do 150 kg. Inými slovami, nájde sa len málo ľudí, ktorých by bicykel nebol schopný odviezť.

Pri bližšom pohľade na jednotlivé spoje a kvalitu polepov sme nenašli žiadnu oblasť, ktorá by bola poškodená alebo nedokonalá. Bicykel bol v perfektnom stave po vizuálnej stránke a neobsahoval žiadne nedokonalosti ani po tej konštrukčnej stránke.

DUOTTS C29
Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk

Ja, ako 184 centimetrov vysoký človek, som sa veľmi potešil 29-palcovým kolesám, ktoré mám aj na klasickom horskom bicykli bez elektrického pohonu. Vďaka nim je jazda pohodlnejšia a často rýchlejšia.

Tým, že ide o horský e-bike, máte k dispozícii nielen pohon pomocou elektromotora, ale aj možnosť zabrať do pedálov. Tie sú sprevodované 21-rýchlostným systémom od SHIMANO (páky TX50 a prehadzovačka Tourney TZ).

Poteší aj fakt, že bicykel je vybavený kotúčovými brzdami vpredu aj vzadu, čo sa podpíše k lepším brzdným vlastnostiam. Na maximálny brzdný efekt ale treba chvíľu počkať. Brzdy sa totiž musia mierne opotrebiť na to, aby začali fungovať tak, ako by ste od nich čakali. Prvých pár kilometrov preto jazdite opatrne.

DUOTTS C29
Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk

DUOTTS C29 má aj pruženie umiestnené na prednej vidlici s možnosťou uzamknutia. Pri tlmičoch nečakajte veľké divadlo, predsa len sa bavíme o e-biku za cenu do 800 €. Je super, že predná vidlica tlmená je, no zázraky v kvalite sa nekonajú.

DUOTTS C29: Elektromotor a dojazd

Bicykel je vybavený elektromotorom s výkonom 750 W poháňajúcim zadné koleso. Riadiaca jednotka je upevnená na spodnej časti rámu, zatiaľ čo pomerne objemná 15 Ah batéria ponúkajúca maximálny čisto elektrický dojazd 50 km zas na opačnej, teda vrchnej časti rámu. Z 0 % na 100 % sa batéria dostane za niečo vyše 6 hodín, čo je ideálne pre nočné nabíjanie, resp. nabíjanie počas pracovnej doby.

DUOTTS C29
Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk

Bicykel som používal v dvoch režimoch – v plne elektrickom, ktorý bude zaujímať asi väčšinu z vás a druhý v režime, v ktorom mu sem-tam pomáhate aj vy zabratím do pedálov. Rozdiel v dojazde sa pritom odvíja nielen od režimu, ale aj od maximálnej rýchlosti, ktorú si navolíte. K dispozícii ich máte totiž päť, a to 18 km/h, 26 km/h, 34 km/h, 40 km/h a 45 km/h. Čím vyššiu rýchlosť si zvolíte, tým nižší dojazd môžete očakávať.

Ja som na tom bol pri testoch takto:

  • Čisto elektrický režim (45 km/h): 30 – 32 km
  • Čisto elektrický režim (34 km/h): 40 – 42 km
  • Kombinovaný režim (45 km/h): 50 – 55 km
  • Kombinovaný režim (34 km/h): 65 – 70 km

Pri mojej hmotnosti 92 kilogramov sú to naozaj vynikajúce hodnoty, ktoré sa od tých udávaných výrobcom drasticky nelíšia. Nie je tajomstvom, že výrobcovia maximálny dojazd testujú s tenučkými Číňanmi pri najnižšom výkone, preto ma namerané hodnoty veľmi milo prekvapili.

DUOTTS C29
Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk

Rovnako ma prekvapilo aj to, ako dobre bicykel reagoval. Nemal problém rozbehnúť sa do kopca, čo je niečo, čo dobre poznajú všetci cyklisti.

Elektromotor pritom môžete ovládať dvoma spôsobmi. Využiť môžete senzor krútiaceho momentu, ktorý deteguje „záber“ do pedálov, po ktorom okamžite aktivuje elektromotor, ktorý vás rozbehne na prednastavenú rýchlosť alebo využijete páčku a rýchlosť budete ovládať týmto spôsobom.

V kopcovitom teréne sa mi osvedčilo hlavne ovládanie pomocou páčky, v meste zas aktivácia pomocou senzora krútiaceho momentu. To, čo bude vyhovovať najviac vám si budete musieť vyskúšať sami.

DUOTTS C29
Zdroj: Lukáš Zachar / Techbyte.sk

Všetky potrebné informácie sa nachádzajú na základnom LCD displeji, ktorý vám ukáže stav batérie, počet prejdených kilometrov, nastavený režim a samozrejme aj aktuálnu rýchlosť. Tá sa od skutočnej rýchlosti nameranej cez GPS trochu líši, no nejde o nič drastické. Počítajte s tým, že tachomer ukáže o 3 či 4 km/h viac, než v skutočnosti.

DUOTTS C29: Verdikt

Elektrický bicykel DUOTTS C29 je veľmi milým a sviežim prekvapením. Počas celého testu nás na ňom bavilo jazdiť, bol spoľahlivý, rýchly, pevný, bezpečný a vďaka mimoriadne mäkkému sedlu aj prekvapivo pohodlný, a to aj napriek slabším tlmičom prednej vidlice.

Prekvapivý bol aj dojazd, ktorý je pri takto drahom (alebo lacnom?) elektrickom bicykli na vysokej úrovni. Je to bicykel, na ktorom môžete dochádzať do práce, do školy, na nákupy a cez víkend dokonca môžete vybehnúť aj do lesa či parku.

Veľké 29-palcové pneumatiky, odnímateľná batéria a 750 W výkon motora sú len niektoré zo silných stránok, ktoré si absolútne zamilujete. DUOTTS C29 tak dávame pečiatku odporúčaného produktu, pretože za takúto cenu pravdepodobne nič lepšie nezoženiete. Ak sa poponáhľate získate nielen zľavu, ale aj perfektný bicykel na tohtoročnú sezónu, ktorá ani zďaleka neskončila.

DUOTTS C29
Zhrnutie
Elektrický bicykel DUOTTS C29 je veľmi milým a sviežim prekvapením. Počas celého testu nás na ňom bavilo jazdiť, bol spoľahlivý, rýchly, pevný, bezpečný a vďaka mimoriadne mäkkému sedlu aj prekvapivo pohodlný, a to aj napriek slabším tlmičom prednej vidlice.
Konštrukcia
85
Elektrický motor
88
Egonómia
90
Výbava
70
Cena
95
Pozitíva
Nízka cena
Vysoký výkon
Veľké pneumatiky
Negatíva
Slabšie tlmiče
Starší typ LCD displeja
86
Hodnotenie