Samsung prepisuje limity: Má microSD kartu, ktorá vydrží až 16 rokov neustáleho nahrávania

Sen každého bezpečnostného kamerového systému.

Samsung predstavil ďalší unikátny produkt – microSD kartu Samsung Pro Endurance. Ako naznačuje samotný názov, jej primárnymi kvalitami sú výdrž, odolnosť a spoľahlivosť. Určená má byť predovšetkým pre zariadenia s dlhodobou prevádzkou, ako sú napríklad bezpečnostné kamery, píše XDA-Developers.

Bezpečnostné kamery musia fungovať nepretržite, čo znamená, že potrebujú neustále zaznamenávať to, čo sa odohráva pred objektívom. Pochopiteľne, tieto záznamy sa musia niekam zapisovať, a to je okamih, kedy do hry vstupuje Samsung Pro Endurance. Nová microSD karta od Samsungu totižto sľubuje výdrž na až 16 rokov nahrávania, a teda je pre bezpečnostné kamerové systémy ako ušitá.

Zdroj: Samsung

11-ročný posun

16 rokov v prepočte vychádza na (približne) neuveriteľných 140 160 hodín. Ide o masívny skok oproti predošlej generácii, ktorej maximálna kapacita činila 43 480 hodín, čiže okolo 5 rokov.

Samsung Pro Endurance pritom neponúka výdrž len z časového hľadiska, ale aj z toho fyzického. Samsung sa oháňa “šesťnásobnou” odolnosťou, čiže odolnosti voči vode, magnetom, röntgenovému žiareniu, extrémnym teplotám, opotrebovaniu a pádom. Inými slovami, prežiť dokáže v akýchkoľvek podmienkach.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovenská pošta varuje všetkých. Ak vám príde toto, môžete prísť o peniaze!
Zdroj: Samsung

Čo sa týka spracúvania dát, Pro Endurance podporuje rýchlosť zápisu do 40 MB/s, čo je o 10 MB/s viac v porovnaní s predošlou generáciou. Zvládne dokonca nahrávať aj v rozlíšeniach FHD či 4K.

Okrem toho sa zvýšila aj kapacita úložiska, a to na 256 GB, čo výrazne znižuje potrebu premazávať dáta na karte.

Zdroj: Samsung

60 dolárov za 256 GB

Cena za najnižší variant s kapacitou 32 GB sa začína predávať za 11 dolárov. Najvyššia konfigurácia s 256 GB úložného priestoru vychádza na 60 dolárov. V čase písania tohto článku však ešte nie sú dostupné v prostredí obchodu Samsung.