TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Uhádli by ste, aké smartfóny používa šéf Xiaomi? Strieda ich hneď niekoľko!
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Uhádli by ste, aké smartfóny používa šéf Xiaomi? Strieda ich hneď niekoľko!

Posledná aktualizácia: 31. mája 2022 12:45
Roman Drexler - Redaktor
Publikované 31. mája 2022
Zdieľať
3 min
Generálny riaditeľ Xiaomi Lei Jun. Zdroj: World Economic Forum/Lukáš Zachar/úprava redakcie
Zdieľať

Drvivá väčšina z nás vo vrecku nosí len jeden hlavný smartfón, a to v mnohých prípadoch aj niekoľko rokov. Nájdu sa však aj takí, ktorí si používanie mobilných technológií radi spestrujú tým, že striedajú dva alebo aj viac zariadení. Do tejto skupiny sa zaraďuje napríklad aj šéf Xiaomi, ktorý používa nie dva, nie tri, ale hneď štyri telefóny. Ktoré to sú?

Lei Jun sa prostredníctvom čínskej sociálnej siete Weibo podelil o svoju aktuálnu kolekciu smartfónov, ktoré striedavo používa, informuje server PhoneArena. Pochopiteľne, všetky spadajú do portfólia Xiaomi.

„Na Weibo môžete vidieť, že som nedávno obmieňal smartfóny, a vy sa obávate, že som ich obmenil znovu. V skutočnosti sú však všetky tieto telefóny položené na mojom stole a často ich používam súčasne,“ napísal Jun v príspevku na Weibo.

Ako sme už spomenuli v úvode, šéf Xiaomi používa hneď štyri smartfóny. Konkrétne sú to modely Xiaomi 12, Xiaomi Mi 11 Ultra, Redmi Note 11T Pro a Xiaomi Civi. Možno niekde v zásuvke schováva aj očakávaný Xiaomi 12 Ultra, no nakoľko tento smartfón ešte nebol oficiálne predstavený, je pochopiteľné, že ho do svojho príspevku nezahrnul.

Zdroj: Lei Jun (Weibo)

Voľba Leia Juna je zaujímavá, no celkom pochopiteľná. Každý z týchto smartfónov totiž spadá do iného segmentu, vďaka čomu dokáže mať ako-taký prehľad o plusoch a mínusoch, nech už ide o lacný smartfón alebo špičkovú vlajkovú loď.

Zaujímavá, no logická voľba

Xiaomi 12 je novinkou z dielne Xiaomi. Toto zariadenie možno zaradiť do vyššieho stredného segmentu alebo nižšieho vlajkového segmentu. Má viac než uspokojivú výbavu, no predáva sa za cenu len 799 €.

Xiaomi Mi 11 Ultra je dokonalou interpretáciou minuloročných kapacít čínskeho výrobcu. Má vlajkovú výbavu prešpikovanú tými najväčšími číslami a gigantický foto modul, ktorý dokonca obýva aj sekundárny displej.

Redmi Note 11T Pro sa zaraďuje do nižšej triedy, no v skutočnosti to poznať len na cene. Hoci stojí len niečo okolo 200 až 300 eur (v prepočte), ponúka plynulý 144 Hz displej, objemnú batériu a bleskovú operačnú pamäť aj úložisko.

Xiaomi Civi bol predstavený v septembri minulého roku. Láka predovšetkým na kvalitnú fotografiu za pomerne nízku cenu, no nesklame ani na iných frontoch, ako je napríklad displej či batéria.

Ilustr. obrázok – zdroj: World Economic Forum/Lukáš Zachar/úprava redakcie

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Nekomentované Nekomentované

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

Peniaze, príspevok
26-tisíc Slovákov si má od januára 2027 prilepšiť o vyše 280 €, a to každý mesiac
11. apríla 2026
tankovanie, benzín, nafta
Prvá krajina zakázala tankovať naftovým autám
12. apríla 2026
Operátor Towercom, Plustelka, Stanica
Veľká zmena pre divákov TV: Slovenské TV stanice prestanú fungovať, musíte preladiť
11. apríla 2026
Windows, Linux
Prvá vláda zakáže Windows: Počítače má výlučne poháňať Linux
11. apríla 2026

Najnovšie články

  • Nová značka desí vodičov. Kto ju nepozná zaplatí pokutu až 200 €
  • Volga sa oficiálne vracia. Dva nové modely vyrábajú v bývalej fabrike Škody
  • EÚ schválila prísnu povinnosť: Týka sa aj Slovenska, hrozia devastačné pokuty (platné od augusta 2026)
  • V Pekingu budú humanoidi bežať polmaratón. Bežia už tak rýchlo, ako ľudia
  • Rusi sa ho boja ako čert kríža: Ukrajinský dron Marťan využíva AI, cieľ trafí aj bez GPS signálu

Bude sa vám páčiť

Xiaomi 17 Ultra

Máte Xiaomi? Mnohé zariadenia získali aktualizáciu na HyperOS 3.1. Je dôležité, aby ste si ju nainštalovali

12. apríla 2026
Xiaomi 17 Ultra

Xiaomi 18 Pro Max: iPhone nemá šancu, čínsky náprotivok nasadí 8 500 mAh batériu

9. apríla 2026
Telekom

Telekom zaskočil novou ponukou: Telefón pre nevidiacich, Meta Ray-Ban okuliare, vysávače a oveľa viac (PREHĽAD)

2. apríla 2026
Xiaomi 17 Ultra

Na Slovensku nečakane končí veľká firma s mobilmi

1. apríla 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?