Ide to aj lacno: POCO predstavilo F3 GT, herný smartfón so 120 Hz AMOLED displejom a 67 W nabíjaním

Cena na domácom trhu začína na približne 300 €.

Plynulý displej, bleskové nabíjanie, výkonný procesor. V prostredí vlajkových lodí sú takéto špecifikácie akousi samozrejmosťou. Postupne sa ale prepracúvajú aj do nižších cenových kategórii. Na trhu dnes nájdeme mnoho kvalitných smartfónov strednej triedy, ktoré robia skvelé kompromisy medzi výbavou a cenou. Jedným z takýchto kúskov je aj POCO F3 GT.

POCO F3 GT zdieľa kopu vlastností s Redmi K40 v hernej edícii. Konkrétne je reč o dizajne, no podobnosti nájdeme aj v rámci špecifikácií, informuje server NoypiGeeks.

Srdcom smartfónu je Dimensity 1200, ktorý disponuje 5G konektivitou a 8 jadrami s maximálnym taktom 3 GHz, čo je naozaj slušné. Procesor spolupracuje so 128 alebo 256 GB interného úložiska typu UFS 3.1. To žiaľ nie je možné rozšíriť. Ďalším dôležitým komponentom je RAM, ktorá v tomto prípade dosahuje kapacity 6/8/12 GB. Z prednej strany komponenty zakrýva 6,67-palcový OLED displej s FullHD+ rozlíšením (2 400 x 1 080 pixelov), obnovovacou frekvenciou 120 Hz a hustotou pixelov 395 ppi. Technické špecifikácie kompletizuje obrovská 5 065 mAh batéria s podporou pre až 67 W nabíjanie.

Zdroj: POCO (prostredníctvom NoypiGeeks)

Vpredu nájdeme jeden 16 Mpx selfie fotoaparát. Po otočení zariadenia sa nám naskytne pohľad na zostavu pozostávajúcu z troch objektívov, a to 64 Mpx hlavného (f/1.7), 8 Mpx širokouhlého (f/2.2) a 2 Mpx makro (f/2.4). Samozrejme, súčasťou tímu je aj LED svietidlo.

TIP REDAKCIE
Qualcomm predstavil Snapdragon 8 Gen 1+. Kde pocítime najväčšie vylepšenia?
Zdroj: POCO (prostredníctvom NoypiGeeks)

Fotoaparáty v tomto prípade však nie sú hlavným bodom záujmu. Ako môžete sami vidieť, telefón je určený skôr pre komunitu vášnivých hráčov. Z tohto dôvodu je vybavený dvoma dodatočnými tlačidlami, ktoré sa nachádzajú na vrchnej a spodnej časti bočnej hrany, aby boli pre užívateľa ľahko dostupné za každých okolností.

Po softvérovej stránke zariadenie poháňa operačný systém Android 11 v kombinácii s rozhraním MIUI 12.5. Za zmienku ďalej rozhodne stojí certifikácia IP53, podpora pre WiFi 6, Bluetooth 5.2 či možnosť uloženia hneď dvoch SIM kariet.

Zdroj: POCO (prostredníctvom NoypiGeeks)

Cena Poco F3 GT začína na hranici okolo 300 eur. U nás zrejme bude o niečo drahší

Smartfón je dostupný na pôde Indie. V základnej verzii so 6 GB operačnej pamäte a 128 GB úložiskom si zaplatíte približne 307 eur. Za každé dodatočné vylepšenie, byť to v rámci RAM či úložiska, si priplatíte ďalších 30 eur. Treba však dodať, že tieto ceny nie sú presné, nakoľko sú prepočítané z cien na indickom trhu. U nás, ak sa sem zariadenie niekedy dopracuje, budú zrejme o čosi vyššie. Ostáva len dúfať, že nás predstavenie verzie pre globálny trh čaká, a že sa bude konať čo najskôr.

Zdroj: POCO (prostredníctvom NoypiGeeks)