Xiaomi Mi Pad 4

Xiaomi mieri vysoko: chystá tri nové tablety, chce konkurovať Apple!

Po dlhšej dobe by sme mohli dostať nový Mi Pad.

Spoločnosť Xiaomi má v ponuke množstvo mobilných zariadení z rôznych cenových tried, no jedna skupina produktov jej uniká. V kategórii tabletov sa čínska značka naposledy snažila zaujať v roku 2018, keď predstavila tablet Mi Pad 4 Plus.

Trhu s tabletmi vládne spoločnosť Apple a jej zariadenia iPad. Asi jediným výrobcom, ktorý jej konkuruje, najmä vo vlajkovej triede, je Samsung. Práca z domu a vzdelávanie na diaľku počas pandémie podporili predaj tabletov. Xiaomi sa tak na tomto trende zviesť nedokázal.

Vyzerá to ale, že sa obľúbený čínsky výrobca pokúsi presadiť aj v segmente vlajkových tabletov. Dôkazov je zatiaľ málo, pár ich ale existuje. Vývojári z XDA preskúmali kód systémových aplikácií s prostredia MIUI 12.5, kde indície o príchode nových tabletov našli. Celkovo by mali vzniknúť tri modely.

Identifikované sú kódovými označeniami „nabu“, „enuma“ a „elish“. Alfa verzia aplikácie MIUI Home navyše obsahuje ukážu systémovej navigácie prispôsobenej práve pre tablety.

xiaomi
Foto: kacskrz/Twitter

Minimálne jeden z trojice tabletov ponúkne aj 4G LTE/5G pripojenie. Ostatné dva by si mali vystačiť s WiFi konektivitou. Všetky tri verzie by mali mať obrazovku s pomerom strán 16:10. Žiaľ, OLED technológia sa pri nich nespomína. Predbežne môžeme počítať s IPS LCD panelmi s rozlíšením 2560 × 1600 pixelov a 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

TIP REDAKCIE
Spotify vyhovelo Adele a vyplo náhodné prehrávanie skladieb v albumoch

Najväčší tablet by mohol dostať displej s 10,97-palcovou (11″) uhlopriečkou a 8720 mAh batériu. Nemenej zaujímavá je zmienka o pohonnom ústrojenstve. Každý z trojice tabletov zrejme poženie čipset Snapdragon 8. radu.

Typ SD 888 to asi nebude, Snapdragon 865, 865+ alebo 870 by však mal poskytnúť dostatok výkonu na to, aby sa mohli tablety pýšiť nálepkou „high-end“. Najvýkonnejšiu konkurenciu však asi neohrozia, no v segmente vyššej strednej triedy by mohli, pri dobre nastavenej cene, získať patričnú priazeň.

XIaomi pri smartfónoch už neraz ukázal, že to v kategórii „cena-výkon“ vie. Niečo podobné by mohol predviesť aj pri avizovaných tabletoch. Kameňom úrazu môže byť softvér. Vývojári by mali prostredie MIUI čo najlepšie optimalizovať pre veľké obrazovky, čo sa Android výrobcom nie vždy darí.

Počkáme si ale, čo prinesú ďalšie odhalenia. Výkonnejší tablet s prijateľnou cenou by sme však na trhu videli radi.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať