Pfizer rozmýšľa, že zvýši cenu vakcíny. Je možné, že dostaneme aj 3. dávku

Pfizer rozmýšľa o budúcnosti. Vakcína môže zdražiť, o koľko presne, nepovedali.

Zamestnanci Pfizer na vysokých pozíciách svojim investorom oznámili, že vidia „reálnu možnosť“ zvýšiť cenu svojej vakcíny proti COVID-19. Okrem toho, množiace sa prípady rôznych variant COVID-19 donútia krajiny zaočkovať občanov aj 3. dávkou. V hre je tiež pravidelné očkovanie proti koronavírusu na ročnej báze.

Vyplýva to z virtuálnej konferencie Barclays Global Healthcare, ktorej sa zúčastnili dvaja zamestnanci spoločnosti Pfizer na vysokých pozíciách – finančný riaditeľ Fank D’Amelio a výkonný viceprezident pre vzťahy s investormi, Chuck Triano. Tvrdia, že keď sa COVID presunie zo pandemického do endemického stavu, spoločnosť môže zvýšiť cenu vakcín.

Ak sa pozriete na to, akým spôsobom momentálne funguje dopyt a nacenenie, nenazval by som to bežnými trhovými podmienkami…ovláda ho pandemický stav, v ktorom sa momentálne nachádzame a snaha vlád krajín po celom svete zabezpečiť dostatok vakcín od rôznych dodávateľov,“ povedal D’Amelio.

TIP REDAKCIE
O elektromobilitu sa zaujíma už aj Dodge, posledné spaľováky vyrobí v roku 2024

Dodal, že pri obnovení „bežných trhových podmienok“ Pfizer môže začať uvažovať nad zvyšovaním ceny za vakcínu.

Pfizer chce zvýšiť cenu vakcíny.

Pfizer: 3. dávka a každoročné očkovanie

Okrem toho je možné, že ľudia po celom svete budú potrebovať aj tretiu dávku vakcíny, inak hrozí, že nebudú chránení voči novým verziám vírusu. Veľmi pravdepodobné bude, samozrejme, každoročné očkovanie podobne, ako tomu je pri chrípke.

Spoločnosť postupne zvyšuje výrobné kapacity. „Za celý rok sme plánovali vyrobiť 1,3 miliardy dávok. Momentálne sme na 2 miliardách a pochopiteľne, neustále pracujeme na tom, aby sme toto číslo ešte zvýšili,“ dodal D’Amelio.

Total
27
Zdieľaní
Total
27
Zdieľať