galaxy s21

One UI 3.1: Funkcie z Galaxy S21 mieria do celého radu ďalších modelov

Od Galaxy Note20 až po Galaxy A50.

Samsung rozbehol aktualizácie na OS Android 11 svižným tempom. Spolu so systémom dodal kompatibilným zariadeniam inovované prostredie One UI 3.0. Existuje však aj o niečo novšia verzia One UI 3.1, ktorá je výsadou najnovších modelov Galaxy S21 a tabletov Galaxy Tab S7/S7+.

Používateľské prostredie One UI 3.1 obsahuje oproti One UI 3.0 pár vylepšení a funkcií navyše. Samsung teraz novšiu verziu používateľského prostredia posúva do ďalších zariadení a vôbec ich nie je málo. Podrobnosti zverejnil na svojich oficiálnych stránkach.

Aktualizáciu postupne dostane rad Galaxy Note20, Galaxy S20 (aj S20 FE), Galaxy Note10, Galaxy S10, skladacie zariadenia Galaxy Fold a Galaxy Z Fold 2, ale aj Galaxy Z Flip a Z Flip 5G. Neobíde ani sériu Galaxy A, menovite Galaxy A71, Galaxy A51, Galaxy A90, Galaxy A80, Galaxy A70 a Galaxy A50.

Samsung aktualizáciu na One UI 3.1 postupne sprístupňuje od dnešného dňa. Určitý čas potrvá, kým obehne všetky regióny sveta a vyššie uvedené zariadenia. Keďže nejde o veľkú systémovú aktualizáciu, mohla by sa šíriť pomerne svižne.

Po aktualizácii môžete vo svojom smartfóne používať napríklad Eye Comfort Shield – filter modrého svetla, ktorý intenzitu automaticky upravuje podľa dennej doby a obsahu, ktorý si na obrazovke prezeráte.

Foto: Samsung

Single Take funkciu už poznáme. V One UI 3.1 sa ale nachádza jej vylepšená verzia. Dokážete pomocou nej jedným dotykom vyhotoviť sériu niekoľkých fotografií a video s dĺžkou 15 sekúnd.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

Praktický je aj Object Eraser, nástroj, prostredníctvom ktorého môžete z fotografie odstrániť neželaný objekt. Napríklad ľudí, ktorí vám vbehli do záberu a podobne.

galaxy s21
Foto: Samsung

Vylepšenia sa dočkala aj možnosť úpravy zaostrenia a nastavenia expozície ešte pred stlačením spúšte. Ak sa vám zdá scéna tmavá, stačí potiahnuť prstom po displeji, čím pridáte jas, a stlačiť spúšť.

V režime Pro Video budete môcť po aktualizácii aktivovať nahrávanie zvuku z viacerých mikrofónov. To znamená, že zvuk môže nahrávať mikrofón smartfónu a zároveň mikrofón bezdrôtových slúchadiel.

Táto funkcia je určená len pre zariadenia Galaxy S20, Galaxy Note20, Galaxy Z Fold2 a Galaxy Z Flip 5G.

Foto: Samsung

Za zmienku určite stojí súkromné zdieľanie fotografií. Pred ich odoslaním systém odstráni z fotografie tzv. metadáta, ktoré obsahujú informácie o čase a mieste vyhotovenia fotky a ďalšie údaje.

Používatelia slúchadiel Galaxy Buds ocenia funkciu Auto Switch. Ak napríklad počúvate hudbu zo Spotify a následne si spustíte na tablete video z YouTube, slúchadlá sa automaticky prepnú na nový zdroj zvuku. Funguje to aj naopak.

One UI 3.1 nepredstavuje zásadnú aktualizáciu, ako už vyplýva z označenia novej verzie systémovej nadstavby. V každom prípade je ale dostupnosť nových funkcií vítaná. Snáď sa u nás aktualizácia objaví čo najskôr.

Porovnajte si ceny Samsung Galaxy S21 Ultra u slovenských predajcov:

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať