epic

Epic má nový nástroj na tvorbu digitálnych postáv. Kvalita berie dych

Sila Unreal Enginu.

Spoločnosť Epic Games sa pochválila novým nástrojom MetaHuman Creator, ktorý ocenia tvorcovia filmov, hier a digitálnych animácií. Tí budú môcť pomocou neho vytvárať digitálne postavy, ktoré vyzerajú ako živé.

Fotorealizmus takto vyhotovených postáv je impozantný, ako dokazuje pár ukážkových videí (nižšie). Softvér využíva platformu Unreal Engine, za ktorou stojí práve spoločnosť Epic Games, informuje The Verge.

MetaHuman Creator beží v cloude a do počítača sa len streamuje. Pre jeho spustenie postačuje internetový prehliadač. Spoločnosť tvrdí, že výroba do detailu prepracovaných postáv a ich tvárí zaberie tvorcom obsahu „len niekoľko minút.“

epic
Foto: Unreal Engine/YouTube

Navrhnúť a prispôsobiť sa dá azda všetko. Vlasy, oblečenie, oči, vrásky, mimika a množstvo ďalších štruktúr a detailov, vďaka ktorým vyzerajú digitálne postavy ako skutoční ľudia. Za normálnych okolností je výroba takéhoto typu trojrozmerného obsahu veľmi náročná.

MetaHuman Creator od EPIC v cloude

Aj tí najskúsenejší umelci potrebujú množstvo času, aby dokázali vytvoriť postavy, ktoré vyzerajú naozaj presvedčivo. Z nástroja MetaHuman Creator môžu vyťažiť menší vývojári a nezávislé štúdiá, ktoré nemajú dostatok prostriedkov a času na to, aby mohli pri svojej práci dosiahnuť takto vysokú úroveň fotorealizmu.

TIP REDAKCIE
Japonsko sa konečne lúči s disketami. Ich výroba bola ukončená ešte pred 10 rokmi

Postavu vytvorenú v editore MetaHuman Creator si tvorca jednoducho stiahne a môže s ňou pracovať ďalej napríklad v animačných programoch.

MetaHuman Creator zatiaľ nie je voľne dostupný. Uspokojiť sa tak musíme len s ukážkami. Čo dokáže v rukách tvorcov tretích strán zistíme až neskôr. Na oficiálnej stránke projektu ale môžete požiadať o prednostný prístup a zaregistrovať sa na odber noviniek.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať