Nio

Konkurencia pre Teslu príde v sobotu: Elektromobil Nio má mať 150 kWh batériu a dojazd 800 km!

Trh s elektromobilmi ožíva všade vo svete. Nová automobilka Nio v sobotu ukáže elektromobil, ktorý prekoná Teslu v mnohých smeroch.

Trh s elektromobilmi ožíva všade vo svete. Len nedávno sme písali o tom ako Nóri kupujú už viac elektromobilov než automobilov na fosílne palivá, teraz je tu pre fanúšikov elektromobility ďalšia skvelá správa. Na predstavenie svojej novinky sa pripravuje mladá čínska automobilka Nio.

„Čínska Tesla“ sa na tú americkú podobá hneď v niekoľkých smeroch. Spomenieme napríklad túžbu inovovať, rýchle zavedenie výroby alebo rýchlo stúpajúcou cenou akcií. Okrem toho sa im podarilo za minuloročný december dodať vyše 7 000 elektromobilov. To sú veľmi slušné čísla na to, že ide o nováčika.

Nio
Nio

Automobilka momentálne plánuje výrazný vstup na európsky trh s dôrazom na nórsky trh. Už v sobotu však odhalí nový model, ktorý by mal prekonať niekoľko rekordov, medzi najdôležitejšie patrí hlavne dojazd.

Očakáva sa, že Nio v sobotu ukáže elektromobil z kategórie sedan, ktoré má byť vybavené obrovskou 150 kWh batériou. To je o 50 kWh viac než to, čo ponúka Tesla. Očakáva sa, že nový automobil by mal vďaka objemnej batérii ponúknuť až 800 km dojazd. V zime by sa mal dojazd o niečo znížiť, stále by však majitelia mali počítať so solídnym 600 km dojazdom.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!
Nio
Nio

Spoločnosť nešetrila ani na technologickej výbave. Súčasťou by malo byť plne autonómne vedenie, teda schopnosť viesť vozidlo bez zásahu vodiča, a to nie len po diaľniciach ale aj v bežnej mestskej prevádzke.

Zaujímavo znejú aj informácie o batériách, ktoré majú byť na rozdiel od Tesly vymeniteľné. Automobilka v Číne rozširuje sieť nabíjacích staníc, kde si viete batérie nielen nabiť, ale aj vymeniť za plne nabité. Viac budeme vedieť už túto sobotu, 9. januára. Viac podrobností prinesieme cez víkend.

Total
45
Zdieľaní
Total
45
Zdieľať