TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Snapdragon 888 nie je výkonnejší ako čip Apple A14, ukazuje benchmark
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Snapdragon 888 nie je výkonnejší ako čip Apple A14, ukazuje benchmark

21. decembra 2020 18:01
Marek Urban
21. decembra 2020
Zdieľať
3 min
Zdieľať

Spoločnosť Qualcomm doplnila podrobnosti o svojom novom vlajkovom čipsete o výsledky dosiahnuté v jednotlivých benchmarkoch. Snapdragon 888 je podľa týchto údajov poriadne výkonným čipsetom.

Výrobca čipset Snapdragon 888 testoval na referenčnom zariadení s 12 GB RAM (LPDDR5), 512 GB pamäťou (UFS 3.0) a 6,65-palcovým FHD displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Procesor Snapdragon 888. Foto: Qualcomm

Každý test bol vykonaný trikrát, uvedené skóre je priemerom týchto meraní. Neprekvapuje, že Snapdragon 888 je spomedzi Android konkurencie najvýkonnejším čipsetom. V teste AnTuTu dosiahol priemerné skóre 735 439 bodov, čím prekonal Huawei Mate 40 Pro+ (SoC Kirin 9000, na našom trhu nedostupný) so ziskom 698 654 bodov.

Xiaomi Mi 10 Ultra, ktorý používa predchádzajúcu generáciu čipu Snapdragon 865, zaznamenal skóre 671 045 bodov.

Geekbench ukázal pri viacjadrovom výkonnostnom teste hodnotenie 3794 bodov, v teste jedného jadra 1135 bodov. Výsledky sady Snapdragon 865 sa pohybujú okolo 3 400 bodov (viac jadier) a 900 bodov (jedno jadro).

Foto: Qualcomm

Server AnandTech porovnal výkon čipsetu Snapdragon 888, na základe výsledkov zverejnených výrobcom Qualcomm, s výkonom procesorov Apple A14 a A13, resp. so smartfónmi iPhone, ktoré ho používajú. Zvolil protokol Geekbench 5 a GFXBench.

iPhone 12 Pro s čipom A14 získal v teste Geekbench hodnotenie 4187 bodov (viac jadier) a 1603 bodov (jedno jadro). GFXBench, ktorý meria grafický výkon, ukázal, že Snapdragon 888 dosiahol hranicu 86 snímok za sekundu.

‌iPhone 12 Pro sa dostal až na 102,24 snímok za sekundu. Lepší grafický výkon zaznamenal aj cenovo dostupnejší iPhone SE (2020) s čipsetom Apple A13 – dosiahol 89,7 FPS. V prípade iPhone 11 Pro Max ide o niečo vyššiu hodnotu 91,62 FPS.

Neprehliadnite

smartfón, sociálne siete, krátke videá, scrollovanie, PDF dokumenty
Stačí, že otvoríte faktúru alebo dokument a neostane vám ani na jedlo. Spustili desivý útok
skladačka
Ako bude vyzerať prvý skladací iPhone? Unikli dôležité zábery (+ foto)
Nothing Phone (3a) Lite
RECENZIA Nothing Phone (3a) Lite: V podstate má všetko, čo treba
Foto: AnandTech

Okamžitý výkon je zaujímavý, no dôležitejšia bude úroveň konštantného výkonu, ktorý bude závisieť od spotreby energie. AnandTech sa domnieva, že Snapdragon 888 môže zariadenia iPhone prekonať práve v lepšej spotrebe energie.

Snapdragon 888 teda podľa týchto zistení výkonné čipsety od Apple neprekonáva, hoci tempo, aj s ohľadom na spotrebu energie, s nimi zrejme udržiavať dokáže. Aj keby to tak nebolo, problém to nie je.

Android a iOS sú odlišné platformy a v prípade Android sveta predstavuje Snapdragon 888 výrazné zlepšenie v porovnaní s predchádzajúcimi top-end čipsetmi Snapdragon. Pri grafickom výkone ide dokonca o jedno z najvýznamnejších zlepšení, aké Qualcomm dosiahol.

Výpočtový výkon sady Snapdragon 888 stúpol o 25 percent a grafický výkon o 35 percent. Snapdragon 888 je okrem toho navrhnutý tak, aby podporoval 4 verzie operačného systému (3 veľké aktualizácie) a doručovanie bezpečnostných záplat po dobu 4 rokov.

Aktualizácie systému iOS sú na tom stále oveľa lepšie, napriek tomu ide o vítane zlepšenie, keďže drvivá väčšina Android smartfónov dostáva len 2 veľké aktualizácie na vyššiu verziu operačného systému.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok Google môže prevziať výrobcu Fitbit, obchod definitívne schválila Európska komisia
Ďalší článok 4ka tit 4ka venovala ministerstvu 900 SIM kariet s nekonečným paušálom, dostanú ich seniori
Jeden komentár Jeden komentár
  • Robert Koren píše:
    22. decembra 2020 o 9:24

    samotny vyrobcovia benchmarkov sa vyjadrili ,ze sa neda porovnavat apple benchmark s android benchmarkom …. ina architektura spravy jadra ako i grafiky .

    Prihláste sa pre odoslanie odpovede

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

žandári, autá
Žandári už hliadkujú: Čo je vašou povinnosťou, ak vás zastavia?
22. decembra 2025
Peniaze, euro bankovky, odvodová úľava, podnikatelia, poistenie
Štát mení percentá z daní: Od januára môžete darovať až 7 percent, časť rodičom
22. decembra 2025
Auto, hybrid, elektromobil, peniaze
Vodiči, POZOR: Od 1. 1. 2026 platia nové pravidlá. Mnohým sa zbúra sen o lacnom tankovaní
23. decembra 2025
dron, zákaz dronov
Štát zakazuje zahraničné drony. Neškrtnú si ani obľúbené modely DJI
24. decembra 2025

Najnovšie články

  • Slovenské diaľnice čaká obrovská zmena, pocíti ju 300-tisíc vodičov
  • Štát od januára drasticky zvyšuje sankcie. Ak zareagujete rýchlo, dostanete zľavu
  • Kto získa HBO? Netflix to možno nebude. Ponúkli sumu, aká sa dá len ťažko odmietnuť
  • Prišla vám takáto SMS? Ide o zákerný útok, okamžite skončíte s nulou na účte
  • Oznámili koniec: Obľúbené balíkomaty čaká výrazná zmena, v týchto lokalitách ich už nenájdete

Bude sa vám páčiť

mimoriadne, hacker, špehovanie, zákon, novela

Potvrdili masívny útok: Dostanú sa vám všade, dokonca aj k peniazom (ako to vyzerá)

17. decembra 2025

Huawei Watch GT 6: Nič lepšie za 200 € pod stromček nezoženiete

16. decembra 2025
Samsung Galaxy S25 FE

Je tu kríza: Telefóny budú pomalšie a „zasekanejšie“ (čo sa deje)

15. decembra 2025
Parkovanie

Vodiči žasnú: Obľúbená navigácia im pripomenie, kde zaparkovali auto

15. decembra 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

Viac z nášho portfólia

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?