RECENZIA HONOR Watch ES: Osobný tréner na vašom zápästí za prijateľnú cenu

V našej redakcii sme opäť mali možnosť otestovať jedno z najnovších nositeľných smart zariadení. Tentokrát ide o inteligentný náramok od výrobcu HONOR, konkrétne o model Watch ES.

V našej redakcii sme opäť mali možnosť otestovať jedno z najnovších nositeľných smart zariadení. Tentokrát ide o inteligentný náramok od výrobcu HONOR, konkrétne o model Watch ES.

Ide o náramok, ktorý svojou cenovkou spadá do kategórie dostupnejších smart doplnkov. Jeho cenovka sa pohybuje okolo hranice 100 EUR (u predajcu Alza za 99 EUR). Je známe, že značka HONOR produkuje zariadenia, ktorými chce osloviť najmä mladých spotrebiteľov, ktorí hľadajú čo najlepšie smartfóny či smart produkty v čo najlepšej cenovej dostupnosti.

Hoci sa smart náramok HONOR Watch ES vyznačuje naozaj nízkou cenovkou, ide o spičkové zariadenie, na ktoré som si počas svojho testovania veľmi rýchlo zvykla a ktoré ma svojimi schopnosťami aj napriek svojej nízkej cene veľmi príjemne prekvapilo.

 

HONOR Watch ES: Konštrukcia a dizajn

Po vybalení z krabičky ma okamžite zaujal fakt, že je náramok naozaj extrémne ľahký, čo je veľkou výhodou, ktorú oceníme najmä my ženy. Váži len 21 gramov, vďaka čomu sa HONOR Watch ES stal asi najľahším nositeľným zariadením, aké som kedy testovala. Vďaka ergonomickému tvaru padne aj na menšie zápästie, čo som si takisto veľmi pochvaľovala. Nakoniec smart náramok zaistíte mäkkým silikónovým remienkom, ktorý sa spolu s vyššie uvedenými výhodami postará o to, aby pre vás bolo nosenie hodiniek čo najpohodlnejšie.

HONOR Watch ES sú dostupné v troch farebných prevedeniach – Meteorite Black, Coral Pink a Icelandic White.

 

Hodinky sú vybavené pokrokovými senzormi, ktoré sa postarajú nielen o presné meranie vášho pohybu a srdcového tepu, ale aj o meranie hodnoty SpO2, čiže saturácie krvi kyslíkom. Senzory sú tiež schopné merať hladinu stresu na základe analýzy vašej srdcovej frekvencie. V dnešnej hektickej dobe je, žiaľ, prítomnosť stresu celkom častá a výnimkou nie sú ani mladí ľudia, pre ktorých sú hodinky HONOR Watch ES primárne určené. Ak hodinky detegujú stres, ponúknu vám uvoľňujúce cvičenia, aby ste sa čo najrýchlejšie opäť dostali aj do psychickej pohody, nielen tej fyzickej.

HONOR Watch ES: Displej so všetkým, čo potrebujete

Najdôležitejšiu časť tvorí pomerne veľký AMOLED displej, ktorý tvorí až 70 % celej konštrukcie. Disponuje uhlopriečkou 1,64 palcov s rozlíšením 280 x 456 a s hustotou pixelov 326 PPI, vďaka čomu je obsah na obrazovke smart náramku veľmi dobre viditeľný a čitateľný. Tomu dopomôže aj automatická regulácia jasu, ktorá sa mení v závislosti od okolitého svetla.

Citlivosť displeja je výborná a ovládanie intuitívne a pohodlné. Na bočnej hrane displeja sa nachádza len jedno podlhovasté tlačilo, ktoré príliš nevyčnieva, a tak nijakým spôsobom nekazí čistý dizajn hodiniek HONOR Watch ES. Prehľad ovládacích gest nájdete v tabuľke nižšie.

Akcia Funkcia
Stlačenie bočného tlačidla Prebudenie obrazovky

Zobrazí zoznam aplikácií

Návrat na domovskú obrazovku

Stlačenie a podržanie bočného tlačidla Zapnutie / vypnutie / reštartovanie zariadenia
Prejdite po domovskej obrazovke prstom zdola nahor Zobrazenie oznámení
Prejdite prstom po domovskej obrazovke zhora nadol Zobrazenie menu
Prejdite prstom po domovskej obrazovke doľava alebo doprava Zobrazenie údajov a srdcovom tepe, stresových dát, tréningových dát, informácie o počasí a ovládaní hudby
Prejdite prstom po obrazovke smerom doľava Návrat na predchádzajúcu obrazovku

 

Displej HONOR Watch ES si tiež môžete prispôsobiť podľa vášho vkusu či preferencií. Vybrať si môžete z množstva minimalistických tapiet, ale tiež takých, ktoré vám ukážu prehľad o prejdených krokoch, stave batérie, srdcovej frekvencie, spálených kalóriách a podobne. Na výber tiež budete mať tiež zo šiestich „always on“ tapiet.

HONOR Watch ES: Prepojenie s aplikáciou

Ihneď po vybalení z krabičky a zapnutí hodiniek HONOR Watch ES som si nainštalovala aplikáciu Huawei Zdravie, ktorá vám poskytne dokonalý prehľad o všetkom. V aplikácií sa najprv zaregistrujete alebo, ak už Huawei ID máte, prihlásite sa a následne povolíte spárovanie hodiniek s telefónom. Celý proces je veľmi jednoduchý, rýchly a najmä automatizovaný.

V spodnej lište aplikácie nájdete 4 záložky. V záložke Zdravie nájdete prehľad a podrobné štatistiky o prejdených krokoch, aktívnom čase, záznamoch o cvičení, srdcovom tepe, spánku, hmotnosti, hladine stresu či hodnote saturácie krvi kyslíkom. V druhej záložke Cvičenie zas nájdete záznamy o svojich pohybových aktivitách. Vybrať si môžete z behu vonku, behu vo vnútri, chôdze či bicyklovania. Takisto tu nájdete rôzne kurzy, ktoré sú vhodné najmä pre tých, ktorí s aktívnym športom začínajú. Kurzy vás postupne prevedú napríklad správnymi postupmi pri intervalovom cvičení či behu. Tretia záložka Zariadenie skrýva podrobnosti o pripojených zariadeniach. V tejto záložke si tiež môžete prispôsobiť vzhľad ciferníka na hodinkách jediným kliknutím. V poslednej záložke Ja nájdete vlastný prehľad o pohybových aktivitách, zdravotných meraniach či fyzických schopnostiach. Takisto si môžete prezrieť medaily, ktorými vás Huawei Zdravie za vašu aktivitu odmení.

HONOR Watch ES: Široké spektrum funkcií

Samotné hodinky sú vybavené 12 tréningovými kurzmi, ktoré zahŕňajú 44 animovaných pohybových funkcií. Krátke cvičenia môžete vyskúšať aj napríklad popri práci za počítačom. V súčasnej pandemickej situácii aktívni jedinci ocenia aj prítomnosť virtuálneho osobného trénera, ktorý pomôže pri domácom cvičení.

Hodinky HONOR Watch ES ponúkajú až 85 prispôsobených režimov cvičenia10 profesionálnych fitness režimov. Pokrývajú tak široké spektrum fyzických aktivít – indoorové, outdoorové, letné aj zimné. Pre efektívnejšie spĺňanie vlastných cieľov si môžete nastaviť ciele aj priamo v hodinkách, aby ste mali prehľad o svojom progrese.

Ak sa pustíte do fyzickej aktivity bez toho, aby ste si ju v hodinkách dopredu nastavili, HONOR Watch ES automaticky rozpoznajú zvolenú aktivitu prostredníctvom senzorov a algoritmu. Ponúknu vám otázku, či ste začali cvičiť a ak ju potvrdíte, bude vám ju monitorovať. Vďaka tejto funkcii vám tak žiadne cvičenie neujde.

Počas môjho testovania mi moje hodinky žiaľ cvičenie nerozpoznávali, a to ani po hodine na bežiacom páse. Môže však ísť o problém, ktorý dokáže napraviť aktualizácia.

HONOR Watch ES: Verdikt

Ak by som mala tieto hodinky zhrnúť pár slovami, zvolila by som asi „veľa muziky za málo peňazí“, pretože je to viac než výstižné. Počas testovania som častokrát aj zabudla, že ich nosím na ruke alebo dokonca aj na to, že ich treba čas od času nabiť. Na jedno nabitie totiž vydržia extrémne dlho. Počas môjho testovania to bolo v priemere 10 až 14 dní, čo je skvelé. Nemusíte sa totiž napríklad pri kratšom výlete báť, že sa vám vybijú, ak zabudnete nabíjací kábel. Ten môžete pokojne nechať doma, pretože ho pri výlete či turistike naozaj nebudete potrebovať.

Až na haprovanie s rozpoznávaním cvikov, ktoré som spomínala, však hodinky fungovali ako… Ako hodinky. Hladko, jednoducho a bez problémov. Maličkou nevýhodou je, že hoci spoľahlivo ukazujú notifikácie z komunikačných aplikácií ako je Messenger, WhatsApp a podobne, nezobrazia vám smajlíky. Ak vám teda niekto odpíše emotikonmi, čo je dosť bežné a veľmi obľúbené, hodinky ukážu prázdnu obrazovku. Párkrát som si myslela, že ide o nejakú chybu, nakoniec to boli naozaj len tie smajlíky. Podobné je aj zobrazovanie mien v skupinovom chate. Správu v skupine ukážu, no nedozviete sa, kto ju poslal.

Sú to však len maličké chybičky krásy, ktoré na funkcionalite neuberajú. HONOR Watch ES vo mne zanechali pozitívny dojem najmä kvôli ľahkej konštrukcii, nízkej cene a širokej funkcionalite. Odporúčam ich teda všetkým, ktorí hľadajú spoľahlivé nositeľné zariadenie v dostupnom cenovom limite.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať