Hodinky Garmin Instinct prichádzajú v novej verzii určenej pre hráčov počítačových hier

Spoločnosť Garmin vyrába jedny z najlepších športových inteligentných hodiniek, na ktoré nedá dopustiť nejeden dobrodruh alebo vyznávač poctivej fyzickej aktivity.

Spoločnosť Garmin vyrába jedny z najlepších športových inteligentných hodiniek, na ktoré nedá dopustiť nejeden dobrodruh alebo vyznávač poctivej fyzickej aktivity.

Hodinky Garmin dokážu spolu s aspektami zdravia monitorovať množstvo rôznych druhov športov, od behania a plávania, cez cyklistiku a fitness, až po napríklad surfovanie a rad ďalších aktivít.

Hodinky od Garminu nie sú jediné, ktoré dokážu sledovať rôzne typy cvičení. Podobnými funkciami disponuje aj konkurencia z dielní výrobcov Fitbit, Samsung, Apple a ďalších. Garmin ale teraz predstavil niečo, čo zatiaľ konkurencia v ponuke nemá, informuje web Mashable.

Foto: Garmin

Nová verzia hodiniek Instinct – Esports Edition prichádza s funkciami, ktoré sú orientované na (profesionálnych) hráčov hier, teda na elektronicky šport. E-šport nie je ako behanie. Pri ňom nemusíte zdvihnúť zadok zo stoličky a ísť prekonávať kilometre na bežeckú dráhu či osamotenú cestu niekde v odľahlej časti mesta.

Aj hráči hier však podávajú istý výkon, ktorý je úzko spätý so srdcovou aktivitou, stresom, spánkom a celkovou energiou. Hodinky Garmin Instinct – Esports Edition tieto biometrické ukazovatele sledujú a poskytnú tak hráčom dlhodobú analýzu výkonnostných trendov.

Garmin Instinct
Foto: Garmin

Najzaujímavejšie však je, že sa tieto údaje dajú prostredníctvom hodiniek streamovať naživo pre publikum (stres a tep). E-šport turnaje sa streamujú bežne. Okrem priebehu hry a výsledkov tým pádom môžu diváci vidieť, v akom stave sa nachádza e-športovec napr. v kľúčovej časti hry alebo vo finále zápasu. Pre tieto účely slúži nová aplikácia Garmin s názvom Str3amup!.

Samozrejme, hodinky Instinct – Esports Edition pracujú ako štandardný model hodiniek Instinct. Ich e-šport funkcie sú len nadstavbou. To znamená, že dostanete robustné a odolné telo s monochromatickým displejom s chemicky tvrdeným sklom, ktorý je osadený v tele čiernej farby s červenými akcentmi. Práve podľa nich spoznáte, že ide o model Esports Edition.

V bežnom režime používania vydržia na jedno nabitie 14 dní, v režime esports 80 hodín. Nechýbajú inteligentné notifikácie, meranie stresu, tepu a energie pri klasických športoch, rovnako analýza spánku a ďalšie typické funkcie známe z hodiniek Garmin.

Cena? Podľa autorizovaného distribútora produktov Garmin na Slovensku 299,90 eur.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať