TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: 5 nm čipset Kirin 9000 prešiel benchmarkom, výkonu má na rozdávanie
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.

5 nm čipset Kirin 9000 prešiel benchmarkom, výkonu má na rozdávanie

Posledná aktualizácia: 13. októbra 2020 17:25
Marek Urban
Publikované 13. októbra 2020
Zdieľať
2 min
Ilustr. obr. GizChina
Zdieľať

Kirin 9000 je nový procesor pre mobilné zariadenia, ktorý vzišiel z návrhu polovodičovej divízie spoločnosti Huawei. Tento čipset zastupuje najvyššiu triedu a poháňať bude čoskoro predstavené vlajkové lode Huawei Mate 40 a 40 Pro.

Kirin 9000 je vyrobený 5 nm procesom spoločnosti TSMC, má integrovaný 5G modem a architektúru 8 jadier, z ktorých tie najvýkonnejšie budú tikať na frekvencii 3,1 GHz. Aspoň to tvrdí spoľahlivý informátor @UniverseIce, ktorý zverejnil výpis z testovacieho štandardu AnTuTu.

Ten okrem iného hovorí o grafickom jadre ARM Mali-G78, štyroch jadrách Cortex-A77 a štyroch jadrách Cortex-A77. Testované zariadenie, ktorým má byť práve Huawei Mate 40, obsahovalo 90 Hz displej, 8 GB RAM typu LPDDR5 a 256 GB úložisko UFS 3.1.

Foto: @Universeice

Podľa AnTuTu dosiahol Kirin 9000 výkon porovnateľný s iným očakávaným 5 nm čispetom, a to modelom Exynos 1080 z dielne spoločnosti Samsung. Exynos je o niečo výkonnejší, oba čipsety dosiahli skóre presahujúce 693 000 bodov.

Nemenej pôsobivo vyzerá záznam v benchmarku Geekbench, kde dosiahol Kirin 9000 v single-core teste hodnotenie 1020 bodov a multi-core teste 3710 bodov. Pre porovnanie, zariadenia so súčasným popredným 7 nm procesorom Snapdragon 865 dosahujú hodnotenie približne 900 bodov, resp. 3100 bodov pri viacjadrovom teste.

Foto: @UniverseIce

Kirin 9000 by teda po výkonnostnej stránke sklamať nemal, ak by o tom náhodou niekto pochyboval. Pripomenieme, že Kirin 9000 bude zrejme posledným procesorom značky Kirin, keďže jeho výrobca, TSMC, musel kvôli obchodným obmedzeniam americkej vlády prerušiť spoluprácu s Huawei.

Huawei napriek týmto nepríjemnostiam nezaháľa a intenzívne pracuje na premiére nových vlajkových lodí. Najnovšie zverejnil na sociálnej sieti Twitter video, v ktorom si pripomína celý rad zariadení Huawei Mate. Vôbec prvý model sme spoznali ešte v roku 2013. Uvedené video si môžete pozrieť nižšie.

#10Gens8Years The #HUAWEIMate40 collection. 8 years, 10 generations of Mate. Redefining classic and leading innovation, it surpasses every expectation.

See you on 22.10.20. pic.twitter.com/bjis8U3JKJ

— Huawei Mobile (@HuaweiMobile) October 12, 2020

Google News Pridajte si TECHBYTE.sk ako preferovaný zdroj informácií na Google Pridať
Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Jeden komentár Jeden komentár
  • Peter Naďo píše:
    13. októbra 2020 o 21:34

    Bombáááááááááááá som unesený….len neviem načo prečo začo…
    Výkonu na rozdávanie…a pritom to ledva stačí na jeden mobil :)))

    Prihláste sa pre odoslanie odpovede

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

Alza výrazne zlacnila špičkový kávovar. Má hodnotenie 95 %, predalo sa ho 200+ kusov
26. júna 2026
Hypershell X Go
Alza začala predávať „bionické nohy“. Fyzickú námahu znížia až o 39 %
27. júna 2026
Finančná správa
Finančná správa má nový nástroj. Ak nepriznáte príjem, zistí to takmer okamžite. Bude mimoriadne prísna
28. júna 2026
Anker Solix
Alza do výpredaja zaradila špičkovú prenosnú chladničku. Na 1 nabitie vydrží 39 hodín, má 90% hodnotenie
28. júna 2026

Najnovšie články

  • Alza zlacnila špičkovú AEG chladničku o 665 €. Má 100 % hodnotenie
  • Platíte Google za úložisko? Jedno nastavenie môže ušetriť gigabajty a desiatky eur (NÁVOD)
  • Ukradli mená, e-maily aj citlivé konverzácie. V novom útoku sú aj Slováci
  • Alza výrazne zlacnila AI vysávač s nočným videním. Predalo sa ho viac ako 1 000 kusov, má 86 % hodnotenie
  • Orange, Telekom aj O2 majú problém: Elon Musk chce cez Starlink spustiť vlastného operátora

Bude sa vám páčiť

Vieme, aký procesor dostanú top smartfóny roku 2027. Budú výkonnejšie, no za akú cenu?

26. júna 2026
Predajňa Orange

Máte Orange? Skontrolujte si telefón, operátor má pre mnohých prekvapenie

25. júna 2026
Samsung Galaxy S26+

Tušíme, aký čip poženie Galaxy S27 v Európe. Nebude to Snapdragon

18. júna 2026
procesor, čip

TSMC nestíha: Čakajte, že čoraz viac zariadení bude mať čipy od Samsungu

17. júna 2026

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Redakcia
  • Zásady používania cookies
  • Podmienky používania
  • Používanie AI

Spoj sa s nami

© 2026 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.