twitter ucty

Elon Musk, Bill Gates, Apple a ďalší sa stali obeťami rozsiahleho hackerského útoku

Technologický svet prekvapil rozsiahly hackerský útok namierený na účty známych osobností a značiek, ktoré pôsobia na sociálnej sieti Twitter.

Technologický svet prekvapil rozsiahly hackerský útok namierený na účty známych osobností a značiek, ktoré pôsobia na sociálnej sieti Twitter. Podľa AndroidPolice útok zasiahol 17 cieľov. 

Hacknutý bol napríklad oficiálny Twitter účet spoločnosti Apple, ktorý sleduje 4,6 milióna používateľov. Útočníci v mene spoločnosti Apple zverejnili príspevok, ktorým lákali na podozrivo vysoké zhodnotenie „investície” zaslaním prostriedkov na anonymnú bitcoinovú adresu.

Útočníkom sa podarilo získať kontrolu aj nad ďalšími, nemenej významnými účtami. Obeťou sa stal Elon Musk, Bill GatesJeff Bezos, Joe Biden a ďalšie známe osobnosti. Falošné príspevky publikované aj na ich účtoch boli veľmi podobné, od ľudí sa snažili vylákať peniaze.

hackerský útok
Jeden z falošných príspevkov publikovaný pod oficiálnym účtom zakladateľa Microsoftu. Twitter tento a ďalšie príspevky odstránil a prístup k účtom zablokoval. Foto: Paige Leskin

Podľa AndroidPolice prebehlo na anonymnej bitcoinovej adrese (zatiaľ) 350 transakcií v celkovej výške 118 tisíc dolárov. Časť sledovateľov teda útočníkom peniaze skutočne poslala.

Twitter začal problém okamžite riešiť a prístupy k účtom zablokoval. Preventívne však zablokoval oveľa väčšiu skupinu účtov, napríklad všetky účty so statusom „overené”. Prevádzkovateľ sociálnej siete bezpečnostný incident vyšetruje. O progrese Twitter informuje vo svojom účte.

TIP REDAKCIE
Zákaz akéhokoľvek používania smartfónu v aute: Zákon prešiel aj s veľkými pokutami

Útočníkom sa podľa všetkého podarilo získať prístup k interným nástrojom sociálnej siete, ktoré sú za normálnych okolností dostupné len jej zamestnancom. Slúžia na riadenie, administráciu a ďalšie úlohy spojené so správou sociálnej siete.

Twitter hovorí o koordinovanom útoku sociálneho inžinierstva na niektorých jeho pracovníkov. Viac podrobností by sme sa mali dozvedieť neskôr.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať