Unikajú informácie o špecifikáciách a cenách Redmi 9, Redmi 9C a Redmi 9A

Nový rad má debutovať ešte tento mesiac.

0
Zdroj: TodoTech

Do sveta unikli informácie o špecifikáciách a cenách zariadení z radu Redmi 9. Konkrétne sa informácie zverejnené informátorom Sudhanshu Ambhore týkajú modelov Redmi 9, Redmi 9C a Redmi 9A.

Ako píše server Gizmochina, všetky zariadenia majú disponovať 6,53-palcovým IPS LCD displejom. Rozdiel je však v rozlíšeniach. Zatiaľ čo Redmi 9 ponúkne FHD+ panel (1 080 x 2 400 pixelov), modely Redmi 9C a 9A majú podporovať len HD+ rozlíšenie (720 x 1 600 pixelov).

Čo sa týka výkonu, najslabším modelom z očakávaného radu bude Redmi 9A. Poháňať ho má čipset Helio A25, ktorý spolupracuje s 3 GB operačnej pamäte RAM a 32 GB interného úložiska. Redmi 9C bude vybavený procesorom Helio G35, 3 GB RAM a 64 GB úložiska.

V prípade Redmi 9 môžeme očakávať prítomnosť čipu Helio G70, 4 GB pamäte RAM a 64 GB interného úložiska. Všetky varianty ponúknu sloty pre microSD a nano-SIM karty. Taktiež musíme poznamenať, že model Redmi 9C dorazí v dvoch prevedeniach, a to bez NFC a s NFC.

Zadnú stranu Redmi 9A bude obývať jediný snímač s rozlíšením 13 Mpx. Redmi 9C s NFC ponúkne dva zadné fotoaparáty s rozlíšeniami 13 Mpx a 2 Mpx, zatiaľ čo verzia bez NFC bude vybavená zostavou až troch fotoaparátov, ktorá sa bude skladať z 13 Mpx, 5 Mpx a 2 Mpx senzoru.

Najvýkonnejší model zo série, Redmi 9A, sa bude pýšiť štvoricou fotoaparátov, ktorá bude pozostávať z 13 Mpx, 8 Mpx, 5 Mpx a 2 Mpx snímača. Všetky modely majú zdieľať rovnaký selfie senzor s rozlíšením 5 Mpx.

Smartfóny budú identické aj v oblasti batérie, ktorá má dosahovať kapacitu 5 000 mAh. Informátor sa zmieňuje aj o prítomnosti snímača odtlačkov prstov, gyroskopu, svetelného senzora, proximity senzora, USB-C portu a 3,5 mm výstupu pre slúchadlá. Redmi 9A nemá disponovať podporou pre NFC. Ohľadom prítomnosti technológie v štandardnom Redmi 9 nemáme k dispozícii žiadny definitívny záver.

TIP REDAKCIE
Xiaomi Mi 7: Poznáme cenu aj špecifikácie. Takto vyzerá skutočný zabijak vlajkových lodí!
via @Sudhanshu1414/Gizmochina

Ceny sa zmestia do 2 stoviek

Už z prehľadu špecifikácií je zrejmé, že zariadenia nebudú finančne náročné. Najslabší model zo série, Redmi 9A, má na európsky trh doraziť s cenovkou od 100 do 120 eur. V prípade Redmi 9C môžeme hovoriť o cene zhruba 130 až 150 eur.

Aj štandardný model sa so svojou cenou zmestí pod 2 stovky. Na našom trhu môže byť dostupný za približne 160 až 180 eur. Pripravovaný rad má debutovať ešte tento mesiac.