Nočné videnie v smartfóne? Postará sa oň šikovná aplikácia nezávislého vývojára

Vývojár Luboš Vonásek, ktorý podľa obchodu Google Play sídli v Nemecku, vytvoril zaujímavú aplikáciu, ktorá dokáže na pár málo vybraných smartfónoch vykúzliť nočné videnie.

Vývojár Luboš Vonásek, ktorý podľa obchodu Google Play sídli v Nemecku, vytvoril zaujímavú aplikáciu, ktorá dokáže na pár vybraných smartfónoch vykúzliť nočné videnie.

Jeho aplikácia Night Vision pracuje s ToF snímačom, ktorý je súčasťou fotoaparátov moderných vlajkových smartfónov. ToF snímač dokáže určiť presnú vzdialenosť medzi dvoma predmetmi – smartfónom a objektom snímania – na základe konštantnej rýchlosti svetla.

Snímač vyšle k objektu lúče infračerveného svetla, ktoré sa následne odrazia späť k senzoru. Ten ich zachytí a na základe týchto údajov určí jeho vzdialenosť alebo vytvorí jeho obraz, ako dokazuje aplikácia Night Vision.

Vďaka ToF snímaču dokážu fotoaparáty smartfónov vytvárať pekné portréty s tzv. bokeh efektom.

Rozlíšenie je nízke, predmety sa ale identifikovať dajú.

Night Vision využíva informácie zo snímača pre trojrozmerné modelovanie okolia. Pochopiteľne, v úplnej tme. Systém pracuje relatívne dobre, má však niekoľko obmedzení. Nočné videnie funguje ako náhľad, pomocou aplikácie fotografiu nevytvoríte.

TIP REDAKCIE
Nemci budú do konca zimy očkovaní, prekonaní alebo mŕtvi, prehlásil miestny minister zdravotníctva

Vzhľadom na parametre ToF snímačov má nočné videnie len nízke rozlíšenie a funguje iba do určitej vzdialenosti. Podľa XDA je kvalita zobrazenia lepšia na zariadeniach Samsung. Lepší dosah zase poskytnú smartfóny od Huawei.

S podporovanými zariadeniami a rozlíšeniami obrazu to vyzerá nasledovne:

  • LG V60 – 240 x 180 px.
  • Huawei P30 Pro – 240 x 180 px.
  • Honor View 20 – 240 x 180 px.
  • Samsung S10 5G – 240 x 180 px.
  • Samsung S20+ – 320 x 240 px.
  • Samsung Note10+ – 320 x 240 px.

Aplikáciu Night Vision si teda môžu vyskúšať len používatelia zariadení uvedených vyššie. Ak jedno z nich vlastníte, aplikáciu si pohodlne stiahnete z obchodu Google Play. Ako uvádza autor, aplikácia je stále vo vývoji, čo môže viesť k chybám a nestabilite.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať