xiaomi mi router ax1800 2

Xiaomi Mi Router AX1800: Špičkový Dual-Band router s podporou Wi-Fi 6 a nízkou cenou je tu!

Čínska spoločnosť Xiaomi predstavila už svoj druhý router s podporou Wi-Fi 6. Router sa na pomyselné poličky predajcov dostane pod názvom Xiaomi Mi AX1800.

Čínska spoločnosť Xiaomi predstavila už svoj druhý router s podporou Wi-Fi 6. Router sa na pomyselné poličky predajcov dostane pod názvom Xiaomi Mi AX1800. V porovnaní so svojím predchodcom, AX3600, došlo k veľkým dizajnovým zmenám.

Nový router totiž pripomína vežu so štvorcovým podstavcom, čo sa určite môže páčiť nejednému esteticky založenému technologickému fanúšikovi. Xiaomi dizajn nazval ako Cool Black Magic Cube.

Aj vďaka novému dizajnu novinka od Xiaomi ponúka väčšie interné úložisko. Vo vnútri sa okrem iného nachádza aj chladič, ktorý ho chráni pred prehriatím. Antény sú zapracované do konštrukcie, takže estetický zážitok nijako nepokazia. Výrobca router navrhol tak, aby signál šíril v 360-stupňovom uhle, teda všade naokolo.

Xiaomi Mi Router AX1800 tit
Xiaomi Mi Router AX1800

Samotný signál sa šíri na dvoch frekvenciách, a to 2.4 GHz a 5 GHz. Súčasťou oboch antén sú aj dva na sebe nezávislé zosilňovače Qorvo, ktoré silu signálu zosilnia o 4 dB a pokrytie až o 50 %.

O výkon sa stará štvorjadrový procesor Qualcomm APQ6000 s podporou technológie OFDMA. Ide o skratku pre Orthogonal Frequency Division Multiple Access, ktorá routeru umožňuje odosielať dáta pomocou jedného prenosu na viac koncových zariadení. Zvyšok výbavy dopĺňa 256 MB RAM128 MB úložisko. Čo sa konektivity týka, Xiaomi zvolil 1 Gigabitový WAN port a tri Gigabitové LAN porty.

Najzaujímavejšia je azda cena celého zariadenia. Tá sa pri Xiaomi Mi AX1800 zastavila na 329 čínskych jüanoch, čo je v prepočte 42 € bez DPH. Predávať sa začne už 15. mája. K predajcom elektroniky pre európsky trh sa môže dostať neskôr.

Total
6
Zdieľaní