Na Slovensko prichádza Samsung Galaxy A21s: Stojí 209 €, má 4 foťáky a veľmi slušnú výbavu

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový smartfón Galaxy A21s, vďaka ktorému sa do obľúbeného radu Galaxy A dostávajú nové funkcie a vylepšenia.

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový smartfón Galaxy A21s, vďaka ktorému sa do obľúbeného radu Galaxy A dostávajú nové funkcie a vylepšenia. Medzi ne patrí napríklad vynikajúci displej typu Infinity-O, štvorica fotoaparátov či batéria s dlhou výdržou.

Záujemcovia sa teda môžu tešiť na dôležité inovácie za veľmi priaznivú cenu. Nový telefón sa na slovenskom trhu začne predávať od polovice júna v 32 GB variante za odporúčanú maloobchodnú cenu 209 € v čiernej, bielej a modrej farbe.

„S modelom Galaxy A21s chceme zákazníkom ponúknuť špičkové novinky za cenu, ktorú si môže dovoliť každý,“ uviedol Tomáš Balík, riaditeľ divízie mobilných zariadení spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Chceme aj naďalej posilňovať rad Galaxy A a prinášať skvelé produkty vo všetkých cenových kategóriách.“

Samsung Galaxy A21s: Dizajn

Model Galaxy A21s je vybavený obľúbeným a osvedčeným displejom Infinity-O s uhlopriečkou 6,5 palca (16,5 cm) a rozlíšením HD+, ktorý je zárukou jedinečného diváckeho zážitku.

Elegantný dizajn A21s ctí tradíciu radu Galaxy A, k dispozícii je niekoľko farebných variantov s jedinečným 3D holografickým efektom. Štíhly, ergonomicky tvarovaný telefón sa výborne drží a vďaka tenkému rámčeku a zaobleným rohom sa dá pohodlne ovládať jednou rukou.

Samsung Galaxy A21s: Fotoaparáty

Do výbavy Galaxy A21s patrí štvorica fotoaparátov s inteligentnými funkciami, vďaka ktorým sa záujemcovia môžu tešiť na profesionálne pôsobiace snímky aj videozáznamy. Hlavný fotoaparát s rozlíšením 48 Mpx dopĺňa ultraširoký modul s 8 Mpx, ktorý ocenia predovšetkým nadšení krajinári.

Dvojmegapixelový makro fotoaparát umožňuje fotografovanie z maximálnej blízkosti s detailmi, ktoré človek voľným okom skoro ani nerozozná. A štvrtý modul pre prácu s hĺbkou ostrosti, tiež s 2 Mpx, pracuje s funkciou Live Focus, ktorá umožňuje fotografovať ostrý ústredný motív na neostré pozadie, takže snímky milovaných ľudí, zvierat alebo jedlá vyzerajú ako od profesionálov. A ak chcete do fotografií dostať ešte viac vlastnej invencie, môžete použiť filtre, pečiatky alebo personalizované nálepky s rozpoznávaním tváre.

Samsung Galaxy A21s: Batéria a pamäť

Samsung Galaxy A21s je vybavený batériou s dlhou výdržou a kapacitou 5000 mAh, s rýchlym dobíjaním s výkonom 15 W. Interný úložný priestor ponúka 32 GB, pomocou pamäťovej karty je ho možné rozšíriť až o ďalších 512 GB. Tým pádom môžete fotografovať a natáčať bez obáv, že vám dôjde pamäť. Pohodlné užívateľské rozhranie One UI Core umožňuje ovládanie jednou rukou či prepnutie do tmavého nočného režimu.

Kvôli väčšiemu užívateľskému pohodliu je možné telefón odomknúť ako rozpoznaním tváre, tak aj odtlačkom prsta. Stačí si prístroj podržať pred tvárou a je odomknutý. Vďaka technológii rozpoznávania tváre sa do prístroja dostane len jeho právoplatný majiteľ, nemusíte sa tak obávať, že jeho dáta padnú do nesprávnych rúk.

Samsung Galaxy A21s: Špecifikácia

 Galaxy A21s
Displej6,5“ (16,5 cm) HD+ TFT Infinity-O (720 x 1600)
Fotoaparát[Zadný]

Hlavný: 48 MPix, f2.0

Ultraširoký: 8 MPix, f2.2

Pre prácu s hĺbkou ostrosti: 2 MPix, f2.4

Makro: 2 MPix, f2.4

[Predný]

13 MPix, f2.2

Rozmery 75,3 x 163,7 x 8,9 mm
Procesor Octa Core (Quad 2,0 GHz + Quad 2,0 GHz)
Pamäť3 GB RAM

Úložný priestor 32 GB

Slot na kartu Micro SD (až 512 GB)

Batéria5000 mAh (typická hodnota)

15 W rýchlodobíjanie

Biometrické funkcie Odtlačky prstov na zadnej strane

Rozpoznávanie tváre

Farebné variantyČierna

Biela

Modrá