uv lampicka

Ako dezinfikovať chladničku či skriňu? Táto UV lampička nestojí ani 15 €!

Žijeme v čase, keď si, pevne veríme, všetci naplno uvedomili aké dôležité je udržiavať všetko čisté. Od rúk, cez povrchy v domácnosti, až po oblečenie.

Žijeme v čase, keď si, pevne veríme, všetci naplno uvedomili aké dôležité je udržiavať všetko čisté. Od rúk, cez povrchy v domácnosti, až po oblečenie. Ako však zabezpečiť maximálnu bezpečnosť? Pomôcť vám v tom môže šikovné príslušenstvo – malá UV lampička.

Zariadenie využíva 185 – 254 nm UVC svetlo a ozón, pomocou čoho zabíja baktérie všade, kde je to nutné. Výrobca uvádza najvhodnejšie využitie v aute, kuchyni, na toalete, v skrini a ďalších menších a ťažšie prístupných miestach. Lampička je fyzicky malá, preto sa hravo zmestí takmer všade.

uv lampicka 2
Pre maximálny efekt je nutné UV lampičku nechať pôsobiť 15 minút.

Lampička okrem UVC svetla využíva aj ozón, vďaka čomu sa baktérií, vírusov, resp. mikróbov ako takých zbavuje rýchlo a efektívne. V jej útrobách sa nachádza 500 mAh batéria, takže nie je nutné ju mať pripojenú k zdroju energie. Výrobca odporúča, aby ste lampičku v každom priestore, ktorý chcete dezinfikovať, nechali svietiť približne 15 minút.

Majte však na pamäti, že ide o UV svetlo a treba s ním narábať opatrne. Nesvieťte ho na ľudskú pokožku či na zvieratá alebo rastliny. Mohlo by dôjsť k poškodeniu buniek.

Total
11
Zdieľaní