Samodeštrukčné správy v aplikácii WhatsApp. Zatiaľ len v beta verzii

Automatické odstraňovanie správ po určitom čase.

0
whatsapp
Ilustrácia: publicdomainpictures.net

Tvorcovia populárnej komunikačnej aplikácie WhatsApp testujú takzvané samodeštrukčné správy od októbra minulého roka. Zatiaľ nevieme, kedy budú dostupné v stabilnej verzii aplikácie.

Trvať to ale nemusí dlho, keďže sa táto novinka objavila v beta verzii aplikácie, konkrétne vo verziách označených ako 2.20.83 a 2.20.84. Samodeštrukčné správy sú také správy, ktoré sa po určitom čase samé automaticky odstránia.

Funkciou disponuje niekoľko komunikačných aplikácií, ktoré si dávajú záležať na ochrane súkromia používateľov. Má ich Telegram a Signal (tzv. miznúce správy), ale aj taký bežnejšie využívaný Snapchat.

Foto: wabetainfo.com

WhatsApp dáva na výber zo štyroch pravidiel, podľa ktorých sa správy v chate automaticky odstránia. Môže sa tak udiať už po jednej hodine, po jednom dni, mesiaci alebo roku. Nastavenie miznúcich správ sa dá aktivovať pri každom rozhovore zvlášť.

Existencia funkcie v beta verzii aplikácie ešte automaticky nepotvrdzuje, že sa dostane aj do stabilnej verzie aplikácie. Vzhľadom na konkurenciu ale očakávame, že sa tak stane. Nejaký čas to ale ešte bude trvať.