Skladací Escobar Fold 2 je podvod. Za zlatou fóliou sa ukrýva Samsung Galaxy Fold

Biologický brat asi najznámejšieho drogového dílera Pabla Escobara sa pred nejakým časom rozhodol, že vstúpi do novo vzniknutého technologického odvetvia skladacích smartfónov.

Biologický brat asi najznámejšieho drogového dílera Pabla Escobara sa pred nejakým časom rozhodol, že vstúpi do novo vzniknutého technologického odvetvia skladacích smartfónov.

„Revolúciu“ chcel spôsobiť mimoriadne lacným skladacím smartfónom Escobar Fold 1, ktorý po čase dostal druhú generáciu pomenovanú ako Escobar Fold 2. Cena zariadení sa pohybovala len v pár stovkách eur, čo bolo už samo o sebe podozrivé.

Teraz je definitívne jasné, že podnikateľský start-up rodiny Pabla Escobara je jedným smiešnym podvodom. Escobar Fold 2 si objednal známy YouTuber Marques Brownlee, ktorý zakrátko zistil, že ide len o prezlečený Samsung Galaxy Fold.

Veľa snahy na to nepotreboval. Stačilo strhnúť zlatú fóliu, pod ktorou sa objavilo logo juhokórejskej spoločnosti. Už skôr bolo jasné, že je Escobar Fold 2 výrazne „inšpirovaný“, skladacím zariadením od Samsungu. Teraz si môžeme byť istí tým, že ide o skutočný Galaxy Fold a nie jeho kópiu.

TIP REDAKCIE
Užívatelia hlásia problémy s MacBook Pro: Keď je notebook zavretý, nefunguje nabíjanie
Foto: Marques Brownlee/YouTube

Marques Brownlee sa domnieva, že tvorcovia zariadenie posielajú len popredným YouTuberom a novinárom, čím chcú zrejme získať pozornosť. Objednávky od bežných spotrebiteľov pravdepodobne nevybavujú vôbec. Ak teda niekto v e-shope za smartfón zaplatil, nemusel dostať nič.

Escobar Fold 2 propagovali aj niektoré „celebrity“. Tie si však tvorcovia smartfónu našli na platforme Cameo, ktorá umožňuje objednať si video na mieru od známych osobností, za čo si nechajú náležite zaplatiť.

Aj prvý model Escobar Fold 1 bol všetkým len nie originálnym zariadením. Do zlatej fólie zabalili čínsky Royole Flexpai, ktorý jeho výrobca popisuje ako prvý, komerčne dostupný skladací smartfón.

Vyzerá to, že zo spoločnosti brata Pabla Escobara asi druhý Apple alebo Microsoft nebude. Teda nie asi, ale určite.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať