Učiteľ sa nevzdal: Aj napriek karanténe kvôli koronavírusu vyučuje. Cez videohovor

Sebavedomý učiteľ musel ostať v dobrovoľnej karanténe. Ani to ho však nezastavilo.

1
Foto: ABC News

Ako už všetci určite viete, svet, no hlavne Čína, bojuje s ochoreniami súvisiacimi s koronavírusom. Tí, ktorí pricestovali z Číny sú v mnohých krajinách podrobení až 14-dňovej karanténe. Dôvodom má byť práve 2-týždňová inkubačná doba vírusu.

Toto opatrenie však neodradilo učiteľa Victora Suna, ktorý na austrálskej škole vyučuje matematiku. Sun sa rozhodol, že svoju triedu nenechá napospas osudu. Obrátil sa teda na výdobytky modernej technológie a vyučovanie spustil cez videohovor.

Sun sa nedávno vrátil zo Šanghaja, kde bol oslavovať čínsky nový rok. Žije však v austrálskom Darwine, kde aj pracuje. Keďže Šanghaj nie je v provincii Chu-pej, nemusel byť umiestnený do nedobrovoľnej karantény. Na letisku mu však odporučili, aby doma ostal aspoň 2 týždne, čo nakoniec aj spravil.

Myslím si, že to ide celkom dobre. Správajú sa zodpovedne. Moji študenti s virtuálnym vyučovaním nemajú problémy,“ povedal v rozhovore pre ABC News. Odhodlaný učiteľ dodal, že nechce, aby jeho dobrovoľná karanténa ovplyvnila študentov. Obával sa totiž, že bez vyučovania by mohli zaostávať.