galaxy home mini

Inteligentný reproduktor Galaxy Home Mini debutuje tento rok, tvrdí Samsung

Gigant potvrdil, že produkt debutuje v prvých mesiacoch tohto roku. Mnohých však zarazilo, že sa nijak nevenoval Galaxy Home.

Samsung predstavil svoje inteligentné reproduktory, konkrétne Galaxy Home a Galaxy Home Mini, ešte v roku 2018. O rok neskôr sme sa síce mali dočkať debutu, no to sa, očividne, nestalo. Po novom však výrobca sľubuje, že tento rok nás už nesklame. Téme sa venoval server Gizmochina.

Konkrétne hovoríme o modeli Home Mini. Rovnako ako väčšina aktuálnych noviniek z oblastí technológií, aj táto pochádza z aktuálne prebiehajúceho veľtrhu CES 2020 (Consumer Electronics Show).

Začiatkom 2020

Gigant potvrdil, že produkt s istotou debutuje v prvých mesiacoch tohto roku, teda by sme naň už nemali dlho čakať. Mnohých však zarazilo, že sa nijak nevenoval pôvodnému Galaxy Home. Je teda pravdepodobné, že na tomto projekte už naďalej nepracuje, alebo si ho schováva na neskôr. To ukáže len čas.

google smart home pic
Google Home – Zdroj: CNET

Galaxy Home Mini sa pokúsi začleniť do aktuálne pomerne presýteného trhu, ktorému dominujú zariadenia ako Google Home či Amazon Echo. Gigant však verí, že sa reproduktoru bude aj napriek silnej konkurencii dariť. Ide totiž o ďalší šikovný doplnok do jeho ekosystému smart home zariadení. Za silnú stránku môžeme považovať aj inteligentného asistenta Bixby, ktorý bude naslúchať každej jednej požiadavke.

Samsung ďalej uvádza, že narozdiel od konkurencie sa bude jeho inteligentný reproduktor sústrediť skôr na príkazy a nie na zdĺhavé a často bezvýznamené konverzácie. Taktiež sa plánuje viac venovať samotnému hardvéru ako informáciám ohľadom používateľov, ktorí reproduktor používajú.

amazon echo review 12
Amazon Echo

Nepôjde teda len o gadget, ktorý bude bezcieľne ležať na vašej poličke či stole. Bude totiž možné ho prepojiť so všetkými kompatibilnými zariadeniami značky Samsung, čo znamená, že poslúži aj ako centrála pre vašu inteligentnú domácnosť.

Ďalej sa hovorilo aj o súkromí používateľov. Ako sme už naznačili vyššie, reproduktor nebude od svojich používateľov pri interakcii získavať všetky možné informácie, ktoré by následne boli uložené na cloud. Túto stratégiu používa ako Amazon Echo, tak aj Google Home.

Samsung nám však nezdelil presný dátum, kedy by sme sa mali očakávaného produktu dočkať. Ako sme však už spomenuli vyššie, malo by to byť už čoskoro.

Total
3
Zdieľaní