Apple má tento rok predstaviť prvé 5G zariadenie, tablet iPad Pro

Špičkový tablet s podporou 5G.

0
ipad pro 5G
Foto: Cult of Mac/Apple

Spoločnosť Apple zatiaľ nemá v ponuke žiadny produkt, ktorý by bol schopný pracovať so sieťami 5. generácie. Podľa DigiTimes sa to tento rok zmení.

Apple má v druhej polovici roka 2020 predstaviť tablet iPad Pro, ktorý bude vybavený 5G podporou. Potrebné sieťové komponenty poskytne taiwanský dodávateľ Advanced Semiconductor Engineering.

5G je stále novou technológiou, ktorá sa zo začiatku objavuje hlavne v drahších zaradeniach. Preto sa automaticky počíta s tým, že ju ako prvý získa v rámci portfólia Apple práve vrcholový iPad Pro.

Zariadenie by malo pracovať s technológiou mmWave, ktorá zabezpečí vyššie prenosové rýchlosti než sub-6 GHz, no na kratšiu vzdialenosť. Technológia je tak ideálna do mestského prostredia, kde sa tablety používajú rozhodne častejšie ako napríklad na vidieku či v menej zaľudnených oblastiach.

ipad pro
lustr. foto

Kompatibilitu so sieťami 5. generácie by mali získať aj smartfóny iPhone, ktoré výrobca predstaví v septembri 2020. iPad Pro 5G ich ale zrejme predbehne, poprípade budú všetky nové zariadenia predstavené súčasne. Hovorí sa však hlavne o tablete.

iPad Pro 5G

Analytik Ming-Chi Kuo už skôr odhadoval, že budúci iPad Pro bude mať 12,9-palcový displej vyrobený novou mini-LED technológiou. Vďaka nej môžu byť zariadenia oveľa tenšie a ľahšie, pričom užívatelia neprídu o žiadne výhody, ktoré ponúkajú moderné OLED obrazovky.

Zobrazovací panel by malo tvoriť minimálne 10 000 LED diód, z ktorých každá nebude väčšia ako 200 mikrónov. Očakáva sa tiež, že Apple nasadí nový procesor A14X Bionic, trojitý fotoaparát a viac operačnej pamäte.

Avizovaná premiéra nového tabletu je ale ešte poriadne ďaleko, preto sa oplatí počkať na ďalšie správy, ktoré sa objavia neskôr v tomto roku.