Stredná trieda Samsungu bude zaujímavá: Galaxy A71 má 48 Mpx foťák a 6,7″ AMOLED displej

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií by mal byť Galaxy A71 predstavený počas udalosti MWC, ktorá sa bude konať na konci februára budúceho roku.

Aj keď je väčšina pozornosti zameraná prevažne na vlajkové lode, nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí pri výbere nového telefónu uprednostňujú skôr strednú triedu. Presne do tejto kategórie môžeme zaradiť aj Galaxy A71, o ktorom sa po novom dozvedáme dôležité informácie.

Ako upozornil server PhoneArena, nový “Áčkový” model zo série Galaxy ponúkne 6,7-palcový Infinity-O AMOLED displej s dierovým výrezom. Ohraničený bude pomerne tenkými rámikmi a keďže ide o model strednej triedy, panel nebude na stranách zakrivený.

Zdroj: Cashcaro

Galaxy A71 dorazí so 48 Mpx hlavným snímačom, pričom pomocné fotoaparáty budú disponovať 12 Mpx rozlíšeniami. Čo sa týka prednej strany, vo výreze svoju pozíciu zaujme 32 Mpx senzor.

Zdroj: Cashcaro

Interiér smartfónu údajne môže obsahovať čipset Snapdragon 675, ktorým disponoval aj jeho predchodca, teda Galaxy A70. Ak sa však Samsung zameria na maximalizáciu výkonu, nemožno vylúčiť ani alternatívy v podobe Snapdragon 712 či Snapdragon 730.

Zdroj: Cashcaro

Ďalej sa očakáva aj implementácia 8 GB operačnej pamäte RAM, 128 GB interného rozšíriteľného úložiska a 4 500 mAh batérie s podporou 25 W rýchlonabíjania. Po softvérovej stránke by mal novinku poháňať Android 10 v kombinácii s One UI 2.0.

Nakoniec ešte vyzdvihneme prítomnosť USB-C portu a 3,5 mm vstupu pre slúchadlá.

Zdroj: Cashcaro

Podľa zatiaľ neoficiálnych informácií by mal byť Galaxy A71 predstavený počas veľtrhu MWC 2020 (Mobile World Congress), ktorá sa bude konať na konci februára budúceho roku.