Tesla Model S

Tesla zlepší dojazd a výkon elektromobilov cez softvérovú aktualizáciu

Elon Musk prezradil, že majiteľov elektromobilov Tesla Model S, X aj Model 3 potešia zlepšením súčasného dojazdu. A nielen to.

Elektromobily z dielne automobilky Tesla čaká aktualizačný balíček, ktorý zlepší technickú špecifikáciu. Elon Musk prezradil, že majiteľov Modelu S, X aj Modelu 3 potešia zlepšením súčasného dojazdu. A nielen to.

Okrem dlhšieho dojazdu môžu podľa slov vizionára očakávať aj trošku vyšší výkon alebo rýchlejšie nabíjanie prostredníctvom staníc Tesla Supercharger. Nič konkrétnejšie však momentálne nevieme, čo platí i o samotnej dostupnosti avizovanej aktualizácie.

“Rovnako očakávame, že dôjde k uvoľneniu bezdrôtovej aktualizácie, ktorá zlepší výkon modelov S, X a 3. Niečo také možno mimochodom očakávať do niekoľkých týždňov. Malo by ísť o 5 % zlepšenie výkonu,” prezradil Elon. Stalo sa tak počas nedávneho oznamovania obchodných výsledkov.

Dvere k zlepšeniu im vraj otvorila nová optimalizácia riadenia motora, počas ktorej našli slabšie miesta v symbióze ich hardvéru so softvérom. Aplikovali korekciu a zároveň doladili aj niekoľko ďalších detailov, aby dosiahli číslo, aké spomína šéf americkej firmy Tesla.

TIP REDAKCIE
Galaxy S21 FE má byť skutočne predstavený až začiatkom januára: Ako to ovplyvní vlajkové lode?

Ako podotýka Electrek, zatiaľ nie je však úplne jasné, aké varianty jednotlivých modelov sa môžu na sľúbenú aktualizáciu, respektíve sľúbené aktualizácie tešiť. Vieme iba to, že zrýchlenie nabíjania čaká Model 3 so štandardným (Standard Range) a mierne lepším (Standard Range Plus) dojazdom.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať