Huawei by mal už čoskoro obnoviť obchodovanie s americkými firmami

Ešte nie je nič stratené.

1
Huawei
Huawei

Obchodný konflikt medzi USA a Čínou môže v neďalekej budúcnosti oslabnúť. Obnovené rokovania otvárajú dvere už dlhšie avizovanému spusteniu systému, ktorý vznikol preto, aby slúžil na udeľovanie licencií. Bez nich americké firmy nemôžu obchodovať s Huawei.

O takzvanom licenčnom systéme sme mohli počuť ešte začiatkom leta. Dodnes však nebolo udelené ani jedno povolenie. Ako obchodná vojna naberala grády, ničila i všetky nádeje.

Nadobudnutie licencie bude pre dotyčnú organizáciu znamenať, že môže obnoviť ešte dávnejšie zakázanú spoluprácu s čínskym gigantom Huawei. Momentálne ale nevieme povedať, o aké firmy pôjde.

Vďaka podpultovým informáciám z plátku The New York Times vieme iba to, že Donald Trump dal svojej administrácii zelenú. Ak sa tak naozaj stalo, licenčný systém by predsa len mohol už čoskoro začať plnohodnotne fungovať. Na túto chvíľu momentálne čaká viac ako 130 žiadostí, kde viac ako určite nechýba ani Google.

Informácia o spustení systému vypláva na povrch len krátko po tom, čo Spojené štáty americké a Čína obnovili obchodné rokovania. K naplánovanému stretnutiu vyjednávačov oboch krajín dôjde počas dnešného dňa, píše Reuters.

Posledné rokovanie, od ktorého sa veci iba zhoršili, prebehlo ešte v júli.