whatsapp

WhatsApp testuje odomykanie aplikácie pomocou odtlačku prstu

Tvorcovia sa rozhodli pre implementáciu ďalšej úrovne ochrany, ktorou je odomykanie aplikácie prostredníctvom odtlačku prstu.

Chatovacia služba WhatsApp, inak známa aj ako WhatsApp from Facebook, je po novom opäť o niečo bezpečnejšia. Po nedávnych zlých správach ohľadom nevyriešiteľného problému spôsobovaného end-to-end šifrovaním tu teda máme celkom pozitívnu novinku.

Ako už poznamenal server XDA Developers, tvorcovia sa rozhodli pre implementáciu ďalšej úrovne ochrany, ktorou je odomykanie aplikácie prostredníctvom odtlačku prstu.

Funkcia sa zatiaľ nachádza len v štádiu beta testovania, pričom vyskúšať si ju môžete vo verzii 2.19.221. Podmienkou je mať telefón vybavený systémom novším ako je Android 6.0 Marshmallow a, samozrejme, snímačom odtlačkov prstov.

Kompletnú ochranu neponúkne

Nový typ zabezpečenia si môžete aktivovať pomerne jednoducho, a to cez Nastavenia > Účet > Súkromie > Zamykanie odtlačkom prstu. I po jeho aktivácii však stále budete môcť odpovedať na prichádzajúce správy cez notifikácie či dvíhať WhatsApp hovory.

Zobrazovanie obsahu správ v notifikáciach však máte možnosť deaktivovať. K dispozícii je taktiež aj nastavenie obdobia, po ktorého uplynutí sa aplikácia automaticky uzamkne. Aktuálne sú dostupné len dve možnosti, a to uzamknutie buď po 1, alebo 30 minútach. Stále však hovoríme o funkcii vo fáze beta testovania, čiže je vysoko pravdepodobné, že sa škála možností v budúcnosti o niečo rozšíri.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Na záver ešte dodávame, že vaše odtlačky prstov budú aplikáciou používané výhradne na overenie prístupu, teda nebudú odosielané na žiadne servery.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať