Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro čaká aktualizácia. Prinesie novú funkciu pre stmievanie obrazovky

Po vlajkových lodiach Huawei P30 a P30 Pro dostane najnovšiu aktualizáciu užívateľského prostredia EMUI 9.1 aj minuloročný model Mate 20 Pro. 

Po vlajkových lodiach Huawei P30 a P30 Pro dostane najnovšiu aktualizáciu užívateľského prostredia EMUI 9.1 aj minuloročný model Mate 20 Pro. 

Aktualizácia pre Huawei Mate 20 Pro sa aktuálne začala šíriť v domovskej krajine výrobcu v Číne. Vďaka tomu vieme, čo vlastníkov tohto modelu z iných regiónov sveta onedlho čaká. Update by sa mal v Európe začať šíriť v najbližších dňoch až týždňoch.

Aktualizácia bude popri drobnejších vylepšení a optimalizácií obsahovať novú funkciu pomenovanú ako DC Dimming. Aktivovať sa bude dať priamo v nastaveniach v časti komfortného zobrazenia.

DC Dimming ocenia užívatelia, ktorí sledujú obsah na obrazovke s nastavenými najnižšími úrovňami jasu. Teda hlavne večer a v noci. OLED obrazovky pri nízkych úrovniach jasu vyžarujú svetlo vo vlnách. Naopak, pri maximálnom jase svetlo z OLED obrazovky žiari (takmer) nepretržite.

dc dimming
Foto: developer.android.com

Pri čítaní alebo surfovaní po webe s nastaveným nízkym jasom tak obrazovka nenápadne bliká, čo nemusí byť príjemné pre oči a komfort užívateľa. Hlavne pre tých, ktorí sú citliví na svetlo. DC Dimming – stmievanie jednosmerným prúdom s nižším činným výkonom, tento problém eliminuje.

TIP REDAKCIE
Elon Musk: Rok 2021 bol pre nás taký, ako žiaden iný. Prehľad toho, na čo môže byť hrdý, aj toho, čo radšej nechce spomenúť

Má aj negatíva, ktorými sú zhoršená kvalita obrazu či farebná nepresnosť. Pri prehliadaní sociálnych sietí alebo konzumovaní textového obsahu to ale zásadným problémom nie je.

Technológia nie je žiadnou novinkou. V klasických LCD obrazovkách sa používa už roky. Do OLED displejov dorazila len relatívne nedávno a funkciou DC Dimming je zatiaľ vybavených len málo zariadení. Nové ale postupne pribúdajú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať