Nová solárna elektráreň

Arabi spustili ozrutnú solárnu elektráreň, vyrobí viac energie ako naša atómová

Spojené arabské emiráty uviedli do komerčnej prevádzky jeden z najväčších solárnych projektov na svete. Toto je ich nová solárna elektráreň.

Spojené arabské emiráty uviedli do komerčnej prevádzky jeden z najväčších solárnych projektov na svete. Nová elektráreň Noor Abu Dhabi bude produkovať toľko zelenej elektrickej energie, že dokáže pokryť potreby približne 90 000 ľudí.

Celkový výkon infraštruktúry reprezentuje číslo 1 177 MW, čo je o trošku viac, ako vie v týchto dňoch poskytnúť slovenská atómová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach. Jej užitočný výkon momentálne dosahuje niečo okolo 940 MW, zatiaľ čo inštalovaný 1 012 MW.

Na novinku upozornil web DSL.sk.

Novú elektráreň tvorí celkovo až 3,2 milióna solárnych panelov, ktoré umožnia hlavnému mestu Abu Dabí zredukovať emisie CO2 o 1 milión ton. Ak by sme to prirovnali k počtu áut, tak z ciest zmizne asi 200 000 kúskov. Celková plocha infraštruktúry dosahuje 8 kilometrov štvorcových.

“Dokončenie projektu znamená dôležitý míľnik v Energetickej stratégii 2050 Spojených arabských emirátov, ktorá bola spustená v roku 2017. Chceme s ňou zväčšiť podiel zelenej energie v celkovom energetickom mixe, a to až na 50 percent. Do roku 2050 by sme tak chceli zredukovať uhlíkovú stopu generovania elektriny o 70 percent,” uviedol na margo spustenia prevádzky predseda EWEC Mohammad Hassan Al Suwaidi, píše web The National.

Spoločnosť Emirates Water and Electricity Company má na starosti prevádzku elektrárne.

TIP REDAKCIE
POZOR: Uniklo 190 infikovaných aplikácií! Kradli peniaze, ak ich máte, urýchlene ich odinštalujte!
Total
154
Zdieľaní
Total
154
Zdieľať