dropbox transfer

Dropbox Transfer: Rýchle a bezpečné odosielanie súborov s veľkosťou do 100 GB

Používatelia cloudovej služby Dropbox budú môcť čoskoro využiť nový nástroj pre odosielanie a zdieľanie objemnejších súborov. Nazýva sa Dropbox Transfer a momentálne sa nachádza v beta verzii. 

Používatelia cloudovej služby Dropbox budú môcť čoskoro využiť nový nástroj pre odosielanie a zdieľanie objemnejších súborov. Nazýva sa Dropbox Transfer a momentálne sa nachádza v beta verzii

Prostredníctvom funkcie Dropbox Transfer môžu prijímať súbory aj užívatelia, ktorí nepoužívajú cloudové úložisko Dropbox, čo je výhodou. Odosielateľ súborov, napr. dátovo objemnejších multimédií a pod., obsah jednoducho nahrá do služby Transfer z úložiska Dropbox alebo pokojne priamo z počítača.

Následne bude odosielateľovi vygenerovaný odkaz, ktorý môže zaslať adresátovi cez akýkoľvek komunikačný kanál. Odoslať tiež môže automaticky vytvorený e-mail s príslušným odkazom.

Príjemca následne obdrží kópie odoslaných súborov. Tie pôvodne teda zostávajú na svojom mieste, v cloude alebo v počítači odosielateľa. Pomocou doplnkových funkcií sa dajú súbory ochrániť heslom a nastaviť sa tiež dá doba ich platnosti.

 transfer
Foto: Dropbox

Odosielateľ bude upozornený hneď, ako si adresát súbory stiahne. Uvidí čas, kedy boli stiahnuté a aj počet prebratí. Ako sme uviedli, Dropbox Transfer je momentálne v beta verzii.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku

Ak ste zaradení do programu Dropbox beta, nástroj Transfer by ste už mali mať k dispozícii. My sme zatiaľ na čakacej listine, čiže sme ho v praxi otestovať nemohli. Transfer budú môcť časom využívať všetci zákazníci služby Dropbox.

Pokiaľ nepatríte medzi používateľov služby Dropbox, pre odoslanie väčších súborov môžete využiť nástroj Firefox Send. Okrem webového rozhrania je dostupný aj ako mobilná aplikácia pre Android.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať