Firefox Premium: Mozilla pripravuje novú platenú službu

Prísť má už túto jeseň.

1
MSPoweruser

Pre Mozillu sa monetizácia za posledné roky stala pomerne veľkým problémom. Spoločnosť skúšala získať finančné prostriedky rôznymi overenými i neoverenými spôsobmi. Teraz však tím stojaci za stále obľúbeným prehliadačom prichádza s niečím úplne novým.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Chris Beard, počas rozhovoru s magazínom T3N v Nemecku potvrdil, že Mozilla je aktuálne vo finálnom štádiu plánovania novej platenej služby, ktorá ponesie názov Firefox Premium.

Služba ponúkne niekoľko šikovných funkcií a vylepšení, medzi ktoré spadá napríklad online úložisko či VPN, vďaka čomu sa používatelia môžu spoľahnúť na kvalitnejšiu ochranu súkromia.

TIP REDAKCIE
Microsoft Edge bude opäť bezpečnejší: Získa ochranu proti sledovaniu aktivity

Dostupná bude aj skúšobná verzia

Firefox Premium má údajne doraziť na jeseň, presnejšie v októbri. Dostupná bude aj dočasná neplatená verzia služby, ktorá po exspirácii bude vyzývať používateľa k tomu, aby prešiel na plnú (platenú) verziu. Beard ďalej zdôraznil, že všetko, čo bolo doposiaľ zadarmo, bude bezplatné aj v prémiovej službe.

Ide o skutočne šikovný spôsob, akým spoločnosť dokáže zarobiť slušné peniaze, pričom súčasne odmení používateľov, ktorí sú do nej ochotní investovať.

Ako veľmi bude služba Firefox Premium úspešná sa dozvieme už o pár mesiacov.