Firefox Premium: Mozilla pripravuje novú platenú službu

Pre Mozillu je monetizácia posledné roky pomerne veľkým problémom, keďže vzťahy spoločnosti s Google kvôli neznámemu dôvodu ochabli. Tím stojaci za stále populárnym prehliadačom však zrejme konečne našiel riešenie.

Pre Mozillu sa monetizácia za posledné roky stala pomerne veľkým problémom. Spoločnosť skúšala získať finančné prostriedky rôznymi overenými i neoverenými spôsobmi. Teraz však tím stojaci za stále obľúbeným prehliadačom prichádza s niečím úplne novým.

Generálny riaditeľ spoločnosti, Chris Beard, počas rozhovoru s magazínom T3N v Nemecku potvrdil, že Mozilla je aktuálne vo finálnom štádiu plánovania novej platenej služby, ktorá ponesie názov Firefox Premium.

Služba ponúkne niekoľko šikovných funkcií a vylepšení, medzi ktoré spadá napríklad online úložisko či VPN, vďaka čomu sa používatelia môžu spoľahnúť na kvalitnejšiu ochranu súkromia.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Dostupná bude aj skúšobná verzia

Firefox Premium má údajne doraziť na jeseň, presnejšie v októbri. Dostupná bude aj dočasná neplatená verzia služby, ktorá po exspirácii bude vyzývať používateľa k tomu, aby prešiel na plnú (platenú) verziu. Beard ďalej zdôraznil, že všetko, čo bolo doposiaľ zadarmo, bude bezplatné aj v prémiovej službe.

Ide o skutočne šikovný spôsob, akým spoločnosť dokáže zarobiť slušné peniaze, pričom súčasne odmení používateľov, ktorí sú do nej ochotní investovať.

Ako veľmi bude služba Firefox Premium úspešná sa dozvieme už o pár mesiacov.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať