Kvôli tomuto prišiel o parádnu prácu

Dizajnér Xiaomi okopíroval dielo umelca, v okamihu dostal padáka

Jeden zo zamestnancov čínskeho jabĺčka dostal len pár hodín po tom, čo sa prišlo na jeho nekalý krok, okamžitého padáka. Xiaomi sa s tým nebabre.

Jeden zo zamestnancov čínskeho jabĺčka dostal len pár hodín po tom, čo sa prišlo na jeho nekalý krok, okamžitého padáka. Dôvodom je kopírovanie umeleckého diela bez súhlasu jeho tvorcu, o čom informovali viaceré popredné média. Spoločnosť Xiaomi musela preto rázne zakročiť.

V opačnom prípade by mala nemalú hanbu. Ako píše web The Verge, ide o známeho 3D umelca menom Peter Tarka, ktorý tvrdí, že dotyčný použil prvky, z akých pozostáva jedna z jeho prác. Je si tým 100-percentne istý a má pravdu. Stačí sa pozrieť na GIF obrázok nižšie, kde sa obe diela vzájomne prelínajú.

Zodpovedný dizajnér z radov Xiaomi využil čerstvo nadobudnutú inšpiráciu na vytvorenie online letáku pre španielsky trh, kde výrobca spotrebnej elektroniky lákal na výhodné akcie.

Okrem renderu smartfónu, bezpečnostnej kamery alebo bezdrôtových slúchadiel obsahuje aj kreslenú fotelku či lampu. Oba tieto objekty vyzerajú takmer tak isto ako tie, ktoré sú na práci spomínaného umelca. Takmer preto, lebo sú odlišné iba vo farbách.

TIP REDAKCIE
Tesla posúva plány: Prvé elektromobily z Giga Berlin prídu až budúci rok

Dostal padáka

Keď to zistilo vedenie Xiaomi, tak ani sekundu neváhalo a zodpovedného zamestnanca onedlho prepustili. Podobný osud čakala aj okopírovaná tvorba, ktorá zmizla z web stránky. Spoločnosť navyše oznámila, že zlepší svoje súčasné interné procesy, aby niečo také už nikdy nenastalo.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať