Škoda prinesie lacný elektromobil: Za Citigo iV dáme menej ako 18 000 eur

Česká automobilka ani zďaleka nezaháľa.

4
Škoda Citigo iV
Škoda Citigo iV

Elektrický pohon sa pomaličky, ale isto stáva súčasťou hlavného spotrebiteľského prúdu. Dôkazom je aj čerstvý krok renomovanej českej automobilky. Škoda totiž začne v druhej polovici tohto roka so sériovou výrobou cenovo dostupného štvorkolesového kúsku Citigo iV.

Konkrétnu cenovku jej prvého produkčného elektromobilu síce zatiaľ nepoznáme, no je oficiálne potvrdené, že nebude vyššia ako 20 000 dolárov, čiže 18 000 eur. S touto dôležitou informáciou vyrukoval web Electrek.

Vďaka tlačovej správe automobilky z Mladej Boleslavi vieme aj to, že pohon novinky zabezpečí elektromotor s výkonom 61 kW. Energiu mu bude poskytovať 36,8 kWh akumulátor, ktorý ho vraj zvládne podľa štandardu WLTP poháňať 265 kilometrov. V reálnych podmienkach to ale môže byť o pár desiatok kilometrov menej.

Dopĺňanie batérie bude prebiehať pri maximálnej kadencii 40 kW. Súčasť výbavy ale reprezentuje okrem iného aj zabudovaná 7,2 kW nabíjačka.

Škoda Citigo iV
Škoda Citigo iV

Keď zoberieme do úvahy názov, veľkosť karosérie alebo dostupnú technickú špecifikáciu, tak je jasné, že pôjde o elektromobil do mestského prostredia. Objem batožinového priestoru dosahuje 250 litrov. Ak však používateľ sklopí zadné sedadla, od toho momentu nadobudne až 923 litrov.

Ako už bolo spomínané, o cene Škoda Citigo iV nepadlo ani jedno slovo. A to isté platí i o dostupnosti či výrobnej kapacite.