Instagram zasahuje: Chce obmedziť šírenie dezinformácií spojených s očkovaním

Vyzerá to, že nadmerné množstvo dezinformácií týkajúcich sa očkovania vyburcovalo k zákroku aj jednu z najväčších sociálnych sietí súčasnosti – Instagram.

Vyzerá to tak, že nadmerné množstvo dezinformácií týkajúcich sa očkovania vyburcovalo k zákroku aj jednu z najväčších sociálnych sietí súčasnosti – Instagram.

Tá sa rozhodla čo najviac obmedziť šírenie týchto dezinformácií, a to prostredníctvom tzv. disclaimerov, ktoré sa budú objavovať pri príspevkoch, ktorých cieľom je podporovať odmietanie očkovania.

[irp]

Instagram doposiaľ nevymazal žiadne príspevky propagujúce tento novodobý trend, avšak zablokoval mnoho hashtagov s ním spojených (napr. “vakcíny spôsobujú poruchy autistického spektra”).

“Náš prístup k dezinformáciam je zhodný s prístupom Facebooku. Snažíme sa skôr o obmedzenie distribúcie týchto dezinformácií, nie o ich okamžité odstránenie. K odhaleniu totožného obsahu na našej sieti môžeme použiť technológiu rozpoznávania obrázkov,” povedala hovorkyňa Instagramu, Stepahnie Otway.

Zakročujú viacerí

Podobné kroky v poslednom období začalo podnikať mnoho veľkých sietí, medzi ktorými nájdeme napríklad YouTube, Pinterest či už spomínaný Facebook.

Dúfajme, že snaha Instagramu nevyjde navnivoč.

Total
29
Zdieľaní