Xiaomi dnes oslavuje 9. narodeniny: Čínsky gigant nejaví známky spomalenia

Všetko najlepšie!

0
Generálny riaditeľ Xiaomi, Lei Jun

Piaty najväčší výrobca smartfónov na svete dnes oslavuje svoje 9. narodeniny. Reč je samozrejme o čínskom gigantovi Xiaomi, ktorého cesta technologickým svetom započala 6. apríla 2010 v Pekingu.

Za kratučký čas sa Xiaomi podarilo získať milióny fanúšikov po celom svete a vyrobiť ikonické zariadenia, ktoré sú na nákupnom zozname ľudí aj u nás, na Slovensku. Čarovná formulka pri Xiaomi je pritom jednoduchá – vyrábať čo najkvalitnejšie zariadenia za čo najmenej peňazí.

Jednoduchý vzorec

Xiaomi rok čo rok vyrobil smartfóny, ktoré nielen, že lahodili oku, ale aj vynikajúco fungovali. Pridajte si k tomu starostlivosť formou aktualizácií, akú sme doteraz (okrem Apple) nevideli pri žiadnom inom výrobcovi a máte firmu, ktorá nejaví známky spomaľovania, práve naopak.

TIP REDAKCIE
Skladací smartfón od Xiaomi pózuje na novom videu

Xiaomi už v dnešnej dobe tvorí aj niekoľko podznačiek, medzi ktoré radíme napríklad Pocophone či Redmi. Obe firmy vyrábajú zariadenia s takmer neprekonateľným pomerom ceny a výkonu.

Rôznorodé portfólio

Telefóny však ani zďaleka nie sú všetkým, čím sa sympatický výrobca zaoberá. Spoločnosť je totiž známa aj širokou škálou príslušenstva. Stačí sa pozrieť napríklad na elektrické zubné kefky, kolobežky, bezpečnostné systémy, slúchadlá či dokonca vysokotlakové čističe áut.

TIP REDAKCIE
Xiaomi SOLOVE: Bezdrôtová 10 000 mAh power banka, ktorú si zamiluješ nestojí ani 24 €!

Budúcnosť pre Xiaomi a jeho fanúšikov vyzerá veľmi zaujímavo. Firma nedávno ukázala, ako vyzerá ich skladací telefón, na ktorý čaká nejeden technologický fanúšik.

Veľký vplyv na konkurenciu

Kvalita zariadení od Xiaomi mala obrovský vplyv aj na produkty konkurenčných spoločností. Po úspechu lacnejších zariadení svoju stratégiu prehodnotil aj Samsung, ktorý výrazne posilnil portfólio zariadení Galaxy A, z ktorých sa stali skutočne lákavé voľby.

TIP REDAKCIE
To je rýchlosť: Nová 100 W nabíjačka od Xiaomi nabije 4 000 mAh len za 17 minút

My preto želáme Xiaomi len to najlepšie. Nech sa mu darí aspoň tak dobre, ako doteraz!