Xiaomi sa s tým nebabre: Šialené 100 W nabíjačky chce začať vyrábať čo najskôr

Koncom marca sme vás informovali o novej nabíjačke od Xiaomi, ktorá je schopná smartfón dobíjať neuveriteľnou rýchlosťou.

Koncom marca sme vás informovali o novej nabíjačke od Xiaomi, ktorá je schopná smartfón dobíjať neuveriteľnou rýchlosťou. Aby sme boli presnejší, 4 000 mAh batériu dokáže technológia Super Charge Turbo nabiť za kratučkých 17 minút. Firma má finalizovať plány zaradiť tento lákavý kúsok výbavy smartfónu do sériovej výroby.

Na otázku jedného fanúšika Xiaomi na sociálnej sieti Weibo odpovedal rovno šéf firmy, Lei Jun, ktorý potvrdil, že Xiaomi na zaradení 100 W nabíjačky do sériovej výroby skutočne pracuje. Kedy by sa tak malo stať však nešpecifikoval.

Mnohí výrobcovia sa medzi sebou pretekajú v tom, kto prinesie rýchlejší spôsob nabíjania. Momentálne rebríčku kraľuje technológia Super VOOC flash charge, ktorá ponúka výkon 50 W. Tá je schopná 3 700 mAh batériu za 17 minút nabiť na 65 %. Ak sa Xiaomi skutočne podarí priniesť na trh 100 W nabíjačku, bude mať v eso v rukáve, ktoré môže použiť proti svojej konkurencii.

TIP REDAKCIE
Sony Xperia 1 IV 5G predstavená: Pre tých, ktorí milujú fotografiu!

Rýchla nabíjačka od Xiaomi by sa na trh mohla dostať spolu s chystaným smartfónom Mi Mix 4, ktorý má mať podporu 100 W nabíjania. Špekuluje sa však aj o tom, že 100 W nabíjanie bude podporovať aj chystaný model firmy Redmi. O ktorý pôjde, žiaľ, momentálne nevieme.