FOTO: Android Authority

Ešte v januári sa Google rozhodol uľahčiť používateľom život tým, že im ponúkol možnosť zlúčiť Android Pay a Google Wallet do Google Pay.

Mnohí túto možnosť, samozrejme, využili, čím sa Google Wallet stala „mŕtvou“ službou. Pozoruhodné však je, že teraz, o tri mesiace neskôr, sa rozhodla znovu vzbudiť pozornosť. Nie však v dobrom slova zmysle.

Nepovolený prístup

Niekoľko používateľov sa totiž sťažovalo, že im od Google Wallet chodia notifikácie, v ktorých stojí, že aplikácia získala prístup k ich Google účtu.

TIP REDAKCIE
Google pri Pixel 3 a Pixel 3 XL garantuje aktualizácie na nový Android počas 3 rokov

Nie je jasné, odkiaľ sa tieto notifikácie berú, no mnohí sa domnievajú, že aplikáciu má „pod palcom“ doposiaľ neidentifikovaný vývojár.

Čo sa týka samotného povolenia prístupu ku Google účtom, ten si vraj Google Wallet získava prostredníctvom doposiaľ nerozpoznaného zariadenia, ktoré sa k tomu všetkému nachádza na neznámom mieste. Mnohí sa teda boja, že ide o podvodníka, ktorý sa týmto spôsobom snaží dostať k ich platobným údajom.

FOTO: Android Police

Google už problém rieši

Google už údajne o probléme vie a aktuálne získava všetky podstatné informácie, aby sa mohol pustiť do jeho riešenia. Čo sa gigantovi zatiaľ podarilo zistiť, nevieme.

TIP REDAKCIE
Google sľubuje, že už nečíta emaily: Umožňuje to ale iným spoločnostiam

Kým teda získame ďalšie informácie týkajúce sa tejto pozoruhodnej záležitosti, odporúčame všetkým používateľom, aby aplikácii okamžite odopreli prístup k účtu a zmenili si heslo.