Samsung Galaxy S10 má chybu, ktorá vybíja batériu. Takto to vyriešite

Trpí váš Galaxy S10 prílišným vybíjaním batérie? Nepanikárte, je za tým maličkosť.

0
Samsung Galaxy S10

Nespomínam si na prípad, keď by nové smartfóny hneď od prvého dňa boli perfektné. Malé chybičky sa skôr či neskôr objavia pri každom jednom modeli. Výnimkou nie je ani nový Galaxy S10, u ktorého sa objavil bug, ktorý chcene-nechcene vybíja batériu.

Mám Galaxy S10, ktorý nosím v nohaviciach s displejom smerom k nohe, keďže ho chcem chrániť,píše jeden z majiteľov. „Problém je v tom, že počas nosenia som začal cítiť ako telefón vibruje. Snažil sa odomknúť displej cez odtlačok prsta,“ opisuje.

Na vine je senzor priblíženia

Samsung Galaxy S10 má senzor priblíženia (proximity), ktorý monitoruje či je zariadenie vo vrecku a ktorý zároveň vypína displej pri telefonovaní ukrytý v displeji. Práve tento kúsok ľahko prehliadnuteľnej výbavy je s najväčšou pravdepodobnosťou zodpovedný za zapínanie displeja aj vtedy, keď ho nosíte vo vrecku, v kabelke či v batohu.

Niekedy sa dokonca stáva, že sa aktivuje aj fotoaparát, s ktorým sa zapínajú ďalšie senzory, čo vybíja batériu ešte viac. Samsung o probléme vie a na riešení usilovne pracuje. Zatiaľ však pre všetkých majiteľov máme rýchle riešenie, pomocou ktorého sa nepríjemnej situácii vyhnete. Odporúča ho priamo Samsung.

Riešenie

Samsung majiteľom Galaxy S10, S10+ a S10e radí, aby si v nastaveniach vypli funkciu prebudenia displeja dvojitým ťuknutím (Pokročilé funkcie – pohyby a gestá) a funkciu Always-On Display (Zamknutá obrazovka – Always-On Display).

Podľa všetkého sa problémy netýkajú úplne každého kusu Galaxy S10. U nás v redakcii sme sa s ním bohužiaľ stretli na Galaxy S10+, takže zlé fungovanie senzora nie je viazané len na určitý trh. Veríme však, že inžinierom Samsungu sa podarí prísť s opravou.

Ak vlastníte Galaxy S10, dajte nám vedieť. Všimli ste si takéto správanie aj na vašom telefóne?

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy A90: Toto ponúkne novinka so 48 Mpx výsuvným fotoaparátom!

Trpí váš Galaxy S10 týmto problémom?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...