test

ANKETA: Maturita cez internet alebo na papieri?

Maturitný týždeň je síce už za nami, no mnohí z neho ešte stále majú zmiešané pocity.

Maturitný týždeň je síce už za nami, no mnohí z neho ešte stále majú zmiešané pocity.

Tohtoročné maturity sa však opäť nevyhli odporu študentov, ktorí si presadzujú názor, že otázky netestovali to, čo vedia, ale to, čo nevedia. Tento rok je však odpor o niečo silnejší než tie minulé, keďže hlavou krútia už aj rodičia a vysokoškolskí profesori.

Výsledky okamžite?

Tou hlavnou skutočnosťou, nad ktorou mnohým rozum zastáva je, že nie všetci študenti robili maturitu rovnakým spôsobom. Niektoré školy sa rozhodli pre elektronickú maturitu, teda maturitu prostredníctvom počítača. Väčšina sa však rozhodla pre klasickú možnosť – odpoveďový hárok. Zaujímavý je ale fakt, že tí, ktorí maturovali cez internet, dostali svoje výsledky okamžite, pričom ostatní musia čakať oveľa dlhšie.

Podľa všetkého ešte ani neexistujú oficiálne kľúče k maturite. Na internete sú síce dostupné predbežné výsledky, no ani na tie sa nedá s úplnou istotou spoľahnúť.

Veľa sa toho ešte môže zmeniť

Je dôležité poznamenať, že niektoré otázky môžu byť z testu odstránené, ako tomu bolo aj v niekoľkých maturitných testoch za posledné roky. Kontrola sa totiž môže zhodnúť na tom, že určitá otázka či otázky sú naozaj “príliš”, a tak ju z testu odstránia a študentom sa buď body za otázku automaticky pripočítajú alebo anulujú.

[irp]

Hlavnou problematikou je teda otázka, prečo tí, čo maturovali cez internet majú výsledky hneď, no ostatní musia čakať? Aký pohľad máte na elektronickú maturitu vy? Ide o spoľahlivý systém alebo by sa školy mali radšej držať klasického odpoveďového hárku?

Aký názor máte vy?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
1
Zdieľaní