Devil May Cry 5: Čo všetko vieme o novom pokračovaní legendárnej série?

Capcom, tvorca legendárnej hernej série Devil May Cry, inak známej pod skratkou DMC, nám poskytol niekoľko dôležitých informácií týkajúcich sa jej nového pokračovania, teda Devil May Cry 5.

Capcom, tvorca legendárnej hernej série Devil May Cry, inak známej pod skratkou DMC, nám poskytol niekoľko dôležitých informácií týkajúcich sa jej nového pokračovania, teda Devil May Cry 5.

Dátum vydania

DMC 5 si budeš môcť zakúpiť na Steame za 59,99 USD (52 eur), a to už 8. marca, teda presne o mesiac.

Zberateľské edície

Deluxe Edition

Dostupných ich bude hneď niekoľko. Prvá, Deluxe Edition, ťa vyjde na približne 61 eur. Obsahuje niekoľko alternatívnych kostýmov pre Danteho, Nera, Nico, Lady či Trish, a k tomu 100 tisíc červených orbov, vďaka ktorým si už hneď zo začiatku budeš môcť vylepšiť schopnosti svojej postavy. Okrem toho ti však Deluxe Edition ponúka aj niekoľko herných soundtrackov na stiahnutie, alternatívne dvojkolesové vozidlo pre Danteho a dokonca aj možnosť pozrieť si živé verzie vybraných ukážok z hry.

Collector’s Edition

Ďalšou edíciou na zozname je Collector’s Edition, za ktorú si zaplatíš poriadne mastných 132 eur. Ponúkne ti všetko, čo Deluxe Edition, avšak ešte k tomu dostaneš 8-palcovú repliku Devil May Cry obytného auta, poznámky z Nicinho pracovného stola s niekoľkými dizajnmi zbraní, nálepku na nárazník a iné malé darčeky. Toto všetko ti príde zabalené v krabici, ktorá bude vyzerať ako Nicin kufor s náradím.

Ultra Limited Edition

To však nie je všetko. Pokiaľ ti 132 eur príde ako obrovská suma, tak ti cena tejto edície doslova vyrazí dych. Ultra Limited Edition verziu si totiž budeš môcť zakúpiť za astronomických 7 tisíc eur. Ponúka ti reálnu verziu Dantovho i Nerovho kabátu, pričom na Nerovom kabáte chýba jeden rukáv, no dokonca aj Vho kabát v gotickom štýle. Je však dôležité poznamenať, že tieto outfity sa zatiaľ predávajú len v Japonsku, takže si, pokiaľ máš o ne záujem, priprav nejaké peniaze navyše za zaplatenie dovozu.

DMC 5 Demo

Nanešťastie pre PC hráčov, demo pre desktopy zatiaľ nemá svoj oficiálny dátum. Doposiaľ sme sa dočkali len jedného dema, avšak to bolo určené výhradne pre vlastníkov konzoly Xbox One. Ďalšie demo vyšlo včera, 7. februára, no len pre platformy Xbox One a PS4.

Trailery

Od oznámenia príchodu DMC 5 ubehlo už sedem mesiacov. V tomto období vyšlo niekoľko zaujímavých trailerov, z ktorých prvý bol trailer vydaný počas E3 2018, v ktorom Nero a Nico totálne zničia niekoľko démonov, pričom sa nám naskytne aj pohľad na Nerovu šikovnú protetickú ruku.

Gameplay a postavy

Pokiaľ si hral predchádzajúce DMC a miloval si ich playstyle, máš sa načo tešiť, keďže ten sa nemení ani v DMC 5. Samozrejme, prešiel si niekoľkými úpravami, no len kvôli modernejšiemu hardvéru, ktorým Capcom disponuje.

Nero

DMC 5 je priamym pokračovaním DMC 4. Nero prišiel o svoju démonickú ruku, takže ju musel vymeniť za robotickú, ktorú pomenoval “Devil Breaker”.

TIP REDAKCIE
Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát

Nero bude mať k dispozícii až 8 typov zbraní, ktoré bude môcť použiť v boji. Zásoby si budeš môcť doplniť v Nicinej dodávke, ktorú si budeš mať možnosť privolať na niektorých miestach uprostred určitých misií.

Celú hru budeš môcť prejsť vybavený ktorýmikoľvek zbraňami, avšak je dôležité poznamenať, že každá zbraň je na každého nepriateľa v hre inak účinná.

Dante

Čo sa Danteho týka, ten bude v DMC robiť presne to, čo robil doposiaľ. Pridanie čepelí na jeho motocykel a štýlového kovbojského klobúku naozaj nie je všetko. Dante bude totiž schopný instantne prepínať medzi zbraňami na blízko a na diaľku, pričom si môžeš prepínať aj medzi jeho bojovými štýlmi, konkrétne medzi Tricksterom, Swordmasterom, Gunslingerom a Royal Guard. Vďaka tomuto prepracovanému playstylu sa môžeš tešiť na naozaj špičkové kombá, do ktorých môžeš zahrnúť ktorékoľvek zbrane a špeciálne útoky z predchádzajúcich verzií DMC.

V

Väčšie zmeny nastávajú až pri hrateľnosti za Vho. Mladý muž oblečený v gotickom štýle ti totiž ponúkne úplne iný playstyle ako Dante či Nero. Táto postava dokáže vyvolávať temné bytosti či dokonca posadnúť príšery o veľkosti budov, vďaka čomu bude boj proti nepriateľom niekoľkonásobne záživnejší. To však neznamená, že sa V nikdy nezúčastní bitky priamo. Keď už je nepriateľ blízko smrti, V sa dokáže teleportovať priamo k nemu a doraziť ho svojou špeciálne upravenou vychádzkovou barlou, za čo obdrží slušné množstvo bodov.

Multiplayer

Multiplayer je v hre ako DMC 5 niečo, čo sa mnohým nijak veľmi nepozdáva. Je to jednoducho singleplayer hra, keďže je tak aj primárne stavaná. Avšak, podľa všetkého budeš mať možnosť sledovať ostatných hráčov, ako za spomenuté hlavné postavy ničia svojich nepriateľov, pričom ich následne budeš môcť ohodnotiť. Pokiaľ bude tvoj výkon špičkový, môžeš získať aj nejaké tie zlaté orby.

Mikrotransakcie

Áno, v DMC 5 budú mikrotransakcie. Za reálne peniaze si budeš môcť zakúpiť červené orby, za ktoré si budeš môcť, ako už bolo spomenuté vyššie, vylepšovať schopnosti svojej postavy.

DMC 5 bude prvá verzia zo série, v ktorej budú mikrotransakcie dostupné už od začiatku. V DMC 4 boli síce dostupné tiež, avšak až nejaký ten čas po tom, ako hra vyšla.

Systémové požiadavky

Minimálne požiadavky

 • OS: Windows 7 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i7-4770 3,4 GHz
 • RAM: 8 GB
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 760
 • DirectX: Verzia 11
 • Úložisko: 35 GB

Odporúčané požiadavky

 • OS: Windows 7 (64-bit)
 • Procesor: Intel Core i7-4770 3,4 Ghz
 • RAM: 8 GB
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 960
 • DirectX: Verzia 11

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať